De asemenea, LPF a stabilit ca primele doua etape ale returului sa se desfasoare in aceasta iarna, la data de 2, respectiv 9 decembrie.

Etapa I, 29 iulie

Poli Tim. - Steaua
U. Craiova - FC Vaslui
UTA Arad - Farul
Otelul - CFR Cluj
Ceahlaul - Gloria
Unirea - Poli Iasi
FC National - Dinamo
Sportul - Rapid
Jiul - FC Arges

Etapa a II-a, 5 august

Steaua - U. Craiova
FC Vaslui - UTA
Farul - Otelul
CFR Cluj - Unirea
Gloria - FC National
Poli Iasi - Ceahlaul
Dinamo - Sportul
Rapid - Jiul
FC Arges - Poli Tim.

Etapa a III-a, 12 august

Poli Tim. - Rapid
U. Craiova - FC Arges
UTA - Steaua
Ceahlaul - CFR Cluj
Unirea - Otelul
FC National - Poli Iasi
Sportul - Gloria
Jiul - Dinamo
FC Vaslui - Farul

Etapa a IV-a, 19 august

Otelul - Ceahlaul
Steaua - FC Vaslui
Farul - Unirea
CFR Cluj - FC National
Gloria - Jiul
Poli Iasi - Sportul
Dinamo - Poli Tim.
Rapid - U. Craiova
FC Arges - UTA

Etapa a V-a, 26 august

Poli Tim. - Gloria
U. Craiova - Dinamo
UTA - Rapid
Ceahlaul - Unirea
FC National - Otelul
Sportul - CFR Cluj
Jiul - Poli Iasi
Steaua - Farul
FC Vaslui - FC Arges

Etapa a VI-a, 9 septembrie

Otelul - Sportul
Unirea - FC National
Farul - Ceahlaul
CFR Cluj - Jiul
Gloria - U. Craiova
Poli Iasi - Poli Tim.
Dinamo - UTA
Rapid - FC Vaslui
FC Arges - Steaua

Etapa a VII-a, 16 septembrie

Poli Tim. - CFR Cluj
U. Craiova - Poli Iasi
UTA - Gloria
FC National - Ceahlaul
Sportul - Unirea
Jiul - Otelul
Steaua - Rapid
FC Vaslui - Dinamo
FC Arges - Farul

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

Citeste si:

Otelul - Poli Tim.
Ceahlaul - Sportul
Unirea - Jiul
Farul - FC National
CFR Cluj - U. Craiova
Gloria - FC Vaslui
Poli Iasi - UTA
Dinamo - Steaua
Rapid - FC Arges

Etapa a IX-a, 23 septembrie

Poli Tim. - Unirea
U. Craiova - Otelul


UTA - CFR Cluj
Sportul - FC National
Jiul - Ceahlaul
Steaua - Gloria
FC Vaslui - Poli Iasi
Rapid - Farul
FC Arges - Dinamo

Etapa a X-a, 30 septembrie

Otelul - UTA
Ceahlaul - Poli Tim.
Unirea - U. Craiova
FC National - Jiul
Farul - Sportul
CFR Cluj - FC Vaslui
Gloria - FC Arges
Poli Iasi - Steaua
Dinamo - Rapid

Etapa a XI-a, 14 octombrie

Poli Tim. - FC National
U. Craiova - Ceahlaul
UTA - Unirea
Jiul - Sportul
Steaua - CFR Cluj
FC Vaslui - Otelul
Dinamo - Farul
Rapid - Gloria
FC Arges - Poli Iasi

Etapa a XII-a, 21 octombrie

Otelul - Steaua
Ceahlaul - UTA
Unirea - FC Vaslui
FC National - U. Craiova
Sportul - Poli Tim.
Farul - Jiul
CFR Cluj - FC Arges
Gloria - Dinamo
Poli Iasi - Rapid

Etapa a XIII-a, 28 octombrie

Poli Tim. - Jiul
U. Craiova - Sportul
UTA - FC National
Steaua - Unirea
FC Vaslui - Ceahlaul
Gloria - Farul
Dinamo - Poli Iasi
Rapid - CFR Cluj
FC Arges - Otelul

Etapa a XIV-a, 4 noiembrie

Poli Tim. - Farul
Otelul - Rapid
Ceahlaul - Steaua
Unirea - FC Arges
FC National - FC Vaslui
Sportul - UTA
Jiul - U. Craiova
CFR Cluj - Dinamo
Poli Iasi - Gloria

Etapa a XV-a, 11 noiembrie

U. Craiova - Poli Tim.
UTA - Jiul
Steaua - FC National
FC Vaslui - Sportul
Farul - Poli Iasi
Gloria - CFR Cluj
Dinamo - Otelul
Rapid - Unirea
FC Arges - Ceahlaul

Etapa a XVI-a, 18 noiembrie

Poli Tim. - UTA
U. Craiova - Farul
Otelul - Gloria
Ceahlaul - Rapid
Unirea - Dinamo
FC National - FC Arges
Sportul - Steaua
Jiul - FC Vaslui
CFR Cluj - Poli Iasi

Etapa a XVII-a, 25 noiembrie

UTA - U. Craiova
Steaua - Jiul
FC Vaslui - Poli Tim.
Farul - CFR Cluj
Gloria - Unirea
Poli Iasi - Otelul
Dinamo - Ceahlaul
Rapid - FC National
FC Arges - Sportul