Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicala disputata in compania sarbilor de la Steaua Rosie Belgrad. Cele doua echipe care s-au intalnit la Larnaca sunt singurele din Estul Europei care au reusit sa castige Cupa Campionilor Europeni. Antrenorul stelist Walter Zenga a trimis in teren o formatie alcatuita dupa sistemul 4-3-3, cu o linie ofensiva compusa din Neaga, Ciocoiu si Dinita. Steaua a ratat cele mai mari ocazii ale primei reprize prin Neaga, in minutul 23, si prin Cristi Ciocoiu care a sutat violent in bara, din centrul careului, in minutul 41. Chiar daca nu au dominat jocul, sarbii au deschis scorul prin Pantelici in minutul 33. Jucatorii lui Walter Zenga au reusit sa obtina egalarea cu sapte minute inainte de finalul partidei, atunci cand Ogararu a trimis balonul din semifoarfeca in vinclul portii sarbe. Stelistii au aflat, ieri, ca pot conta pe portarul bielorus Vasili Hamutovski in partida amicala cu Internazionale Milano. "Hamu" nu a fost convocat la nationala Belarusului care disputa, la aceeasi data, un amical contra Poloniei. Intr-un alt meci amical, Rapid Bucuresti a invins, in Antalya, echipa germana Borussia Moenchengladbach cu scorul de 3-2. Pentru "visinii" au marcat Daniel Niculae (20), Burdujan (32) si Sabin Ilie in minutul 65, in timp ce pentru germani au punctat Kastrati (12) si Schutz-Winger (83).