Steaua s-a impus cu 4-0 in meciul din deplasare de la Constanta, scorul la pauza fiind 3-0. Chipciu, Rusescu si Gardos au marcat in prima repriza, Rusescu reusind dubla in repriza a doua.

Steaua si-a facut meciul usor inca din start. In fata unui stadion aproape plin la Constanta, Viitorul lui Hagi n-a avut nicio sansa impotriva unei echipe dezlantuite a Stelei.

Trupa din Ghencea a deschis scorul inca din minutul 2. Bejan a lovit mingea prost in marginea propriului careu, balonul a sarit cu noroc la Chipciu, care, singur in fata portii, n-avea cum sa rateze. Trei minute mai tarziu, Steaua s-a desprins pe tabela, dupa penalty-ul executat fara cusur de Raul Rusescu. Balasa l-a atacat din spate pe Tanase in careul constantenilor si arbitrul a indicat imediat punctul de la 11 metri.