Catalanii de la FC Barcelona au intors scorul pe Ramon Sanchez Pizjuan, unde au fost condusi cu 2-0 si au avut un jucator in plus pe teren.

Dupa ce au invins in debutul sezonului pe Real Madrid pe acelasi teren, andaluzii de la FC Sevilla au fost aproape de o noua mare victorie.

Piotr Trochowski a deschis scorul in minutul 26 un sut puternic din interiorul careului, pentru ca Negredo sa majoreze avantajul gazdelor la trei minute dupa pauza.

Fabregas a redus din diferenta dupa doar cinci minute de la reusita lui Negredo, dar Barcelona revenirea Barcelonei din final a fost facilitata de eliminarea lui Medel in minutul 72.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.