Steaua a castigat cu 1-0 derby-ul cu Rapid de pe Arena Nationala, un scor care nu reflecta realitatea din teren.

Un derby intre Steaua si Rapid nu avea cum sa nu fie unul spectaculos. S-a jucat cu casa inchisa pe Arena Nationala, iar cei aproape 43.000 de spectatori din tribune nu au regretat ca s-au dus la meci, scrie OnlineSport.ro.

Steaua si Rapid au aratat un fotbal frumos, cu multe acțiuni ofensive spectaculoase, majoritatea aparținand formatiei din Ghencea. Steaua a avut mai mult mingea, a atacat mai des, insa nu a reusit sa si marcheze din ocaziile avute pana la pauza.

Chipciu a dat tonul fazelor de poarta inca din primele minute, stafeta fiind preluata apoi de Adi Rocha si Rusescu. Acesta din urma a trimis chiar mingea in plasa in minutul 17, dar nu inainte ca portarul Pecanha sa fie faultat in fata portii.

Citeste intregul artciol pe OnlineSport.ro.