Batrana Doamna din Torino este de neoprit in prima liga italiana unde, duminica seara, a stabilit al doilea cel mai lung parcurs de invincibilitate din istoria Serie A.

Campioana en-titre s-a impus cu un categoric 4-1 pe terenul lui Udinese, echipa recent eliminata de Braga din playoff-ul Champions League, scrie OnlineSport.ro.

Vidal a deschis scorul din penalty in minutul 14, iar Vucinic a facut 2-0 pentru Juve in prelungirile primei reprize.

Giovinco si-a trecut in cont o dubla in partea secundp, pentru ca Lazzari sa marcheze golul de onoare pentru friulani cu 12 minute inaintea finalului.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.