Ucraina a reusit sa intoarca rezultatul de pe tabela in fata propriilor suporteri si a invins Suedia cu 2-1, dupa ce oaspetii deschisesera scorul.

Ibrahimovic a modificat prima data tabela stadionului din Donetk, putin dupa pauza, insa uluitorul Sevchenko a adus victoria Ucrainei cu o dubla de senzatie, ambele goluri fiind marcate cu capul la o diferenta de sapte minute, scrie OnlineSport.ro.

Cu o posesie mult superioara in prima repriza, Ucraina a dominat teritorial meciul cu Suedia. Statutul de gazda a competitiei si sprijinul suporterilor au reprezentat factori importanti care au influentat in bine jocul ucrainenilor inca din primele minute.

Citeste intreaga cronica a meciului din Euro 2012 dintre Ucraina si Suedia pe OnlineSport.ro.