Reprezentativa Rusiei a debutat in stil de mare echipa la actuala editie a Campionatului European, jucatorii pregatiti de olandezul Dick Advocaat administrind o infrangerea aspra Cehiei, scor 4-1 (2-0).

Dzagoev si-a trecut in cont o dubla in minutele 15 si 80, celelalte doua goluri ale rusilor fiind marcate de Shirokov si Pavlyuchenko. Pentru cehi a marcat Pilar la sapte minute dupa pauza, scrie OnlineSport.ro.

Rusii nu au stat prea mult pe ganduri si au luat cu asalt poarta adversa asezati intr-o formula ofensiva 4-3-3 si avand contraatacul drept princiapala arma de surprindere a apararii adverse.

Citeste intreaga cronica a meciului dintre Rusia si Cehia din cadrul EURO 2012 pe OnlineSport.ro.