Polonia si Grecia au terminat la egalitate, 1-1, primul meci de la EURO 2012, un meci care a avut de toate: goluri, ocazii, eliminari, greseli de arbitraj, un penalty si fotbal in viteza.

Lewandowski a deschis scorul pentru Polonia in prima repriza, iar grecii au ramas nemeritat fara un om si au avut un penalty clar refuzat, scrie OnlineSport.ro.

Doar cateva minute au reusit grecii sa tina presiunea crescuta in jumatatea adversa si sa dovedeasca faptul ca, cel putin pe hartie, erau favoriti. Cu un public de senzatie in spate si cu avantajul terenului propriu, polonezii in frunte cu Lewandowski au luat cu asalt jumatatea elenilor.

Citeste cronica integrala a meciului dintre Polonia si Grecia din cadrul EURO 2012 pe OnlineSport.ro.