Formatia californiana Los Angeles Kings a debutat cu dreptul in finala Cupei Stanley contra celor de la New Jersey Devils.

Cei de la Kings au deschis scorul in minutul 9:56 al primei reprize prin Colin Fraser, dupa care gazdele au egalat in repriza secunda prin Anton Volchenkov, scrie OnlineSport.ro.

In cele din urma s-a ajuns in prelungiri dupa ce repriza a treia s-a incheiat fara goluri. Egalitatea s-a mentinut timp de 8 minute si 13 secunde, slovenul Kopitar reusind golul victoriei celor din Los Angeles.

Slolvenul s-a demarcat ideal la limita liniei albastre, a patruns in viteza si a trimis pucul pe langa portarul gazdelor, celebrul Martin Brodeur.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.