Sport 8 Mai 2012 10:13
Steaua s-a impus cu 2-0 in deplasare in cartierul rezidential de langa Bucuresti - Chiajna.

Tanase de doua ori si Chipciu au incercat pe rand poarta adversa cu suturi de la distanta in primele minute, insa deschiderea de scor a venit in urma unei faze fixe. De doar 8 minute au avut nevoie stelistii pentru a modifica tabel,a Iliev deschizand scorul cu un voleu superb dupa cornerul executat de Bourceanu, potrivit OnlineSport.ro.

Steaua putea sa-si dubleze avantajul in minutul 15, cand portarul Nita a fost salvat de doua ori de bara. Iliev putea face dubla insa a trimis cu capul in transversala centrarea din corner, pentru ca apoi Geraldo sa suteze si el in bara din apropiere cu o executie spectaculoasa. Stelistii au sustinut ca mingea a depasit linia portii la lovitura de cap a lui Iliev, insa nici reluarile televiziunii n-au putut confirma asta.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.