Sport 25 Aprilie 2012 10:41
Pep Guardiola a fost ca un leu in cusca in ultimele minute ale partidei de pe Nou Camp cu Chelsea.

“Momentul cheie al meciului a fost cand Ramires a marcat chiar inaintea pauzei. Ne-a afectat psihologic. Am facut tot ce s-a putut pentru a castiga, nu doar marti seara ci pe parcursul ambelor manse”, a declarat Guardiola dupa meci, potrivit OnlineSport.ro.

Desi admite ca rezultatul de 2-2 pe teren propriu intr-un meci decisiv dupa 0-1 in tur nu este acceptabil pentru o formatie precum Barcelona, antrenorul catalan evita sa-si condamne jucatorii.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.