O victorie cu 2-0 in Giulesti in fata Pandurilor a asigurat calificarea Rapidului in semifinalele Cupei Romaniei.

Giulestenii au controlat jocul pe toata durata partidei, reusind sa inscrie de doua ori dupa pauza, cand a avut si o bara. Ciprian Deac si Marcos Antonio au contribuit la primul gol, iar Stefan Grigorie a inscris superb pentru 2-0, potrivit OnlineSport.ro.

Rapidistii au vrut sa uite cat mai repede de esecul din campionat de la Targu Jiu, unde au pierdut la scor de neprezentare, si au inceput in forta meciul de Cupa din Giulesti cu Pandurii. Insa primii care si-au creat ocazii au fost gorjenii, Paul Batin putand deschide scorul inca din al treilea minut de joc, dupa ce a profitat de o eroare a lui Oros.