Capitanul echipei Steaua, Mirel Radoi, a suferit o entorsa de gradul doi dupa ce a fost faultat dur de fundasul rapidist Ionut Rada, in timpul meciului de duminica, scor 0-0, din etapa a X-a a Diviziei A, informeaza site-ul oficial al gruparii din Bulevardul Ghencea. Radoi a fost accidentat de Rada in minutul 13 al partidei Rapid - Steaua, insa a ramas in teren pana la pauza, cand a fost inlocuit de Florin Lovin.

Imediat dupa meci, Radoi a fost dus la spital, unde i s-a aplicat o atela ghipsata, un prim diagnostic al medicilor fiind entorsa de gradul doi. In cateva zile, fotbalistul stelist va fi supus unui examen RMN pentru a se stabili daca i-au fost afectate ligamentele gleznei, in urma consultului urmand sa se stie cu exactitate cat timp va lipsi de pe gazon.