Formatia FC Brasov s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Timisoara, in sferturile de finala ale competitiei.

Golul a fost marcat in minutul 90+3 de Cristescu, acesta sutand din interiorul careului mare, dupa ce a primit o pasa de la Hadnagy, transmite corespondentul MEDIAFAX.

In minutul 80, antrenorul gazdelor, Daniel Isaila, a fost eliminat pentru proteste.

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 15. Oros, 6. Majernik, 26. Williams - 11. Martinovic - 16. Viveiros, 10. Ilyes, 18. Cristescu, 7. Chipciu - 17. Dedu (9. Hadnagy '60). Antrenor: Daniel Isaila.

FC Timisoara: 99. Taborda (29. Pantilimon '27) - 13. Scutaru (15. Chiacu '38), 4. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi - 5. Alexa, 25. Burca - 20. Helder, 10. Tames, 21. Goga - 19. Nikolic (9. Axente '75). Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonase galbene: Cristescu '24, Dedu '46 / Cisovsky '81.

Arbitri: Alexandru Deaconu (central) - Sebastian Gheorghe, Radu Ghinguleac (asistenti) - Georgian Ionescu (rezerva).

Observatori: Constantin Zotta si Hacic Garabet.