Tricolorii au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat contra Albaniei, in debutul grupei D a preliminariilor pentru Campionatul European din 2012.

Un meci lipist de stralucire care a adus un strop de optimis doar in repriza a doua cand stancu a inscris cu un sut din careu. Dar bucuria nu a durat decat opt minute pentru ca oaspetii au egalat prin Muzaka in minutul 88.

Nationala a fost primita cu paine si sare la Piatra Neamt, dar a plecat din Moldova huiduita, scrie sport.ro.

"Cat sa va mai suportam? Ne-am saturat de voi!" au fost mesajele furioase ale suporterilor care au cerut si demisia lui Lucescu!