Potrivit unor zvonuri aparute zilele acestea in presa, patronul Universitatii Craiova a vandut meciul cu CFR Cluj.

Jurnalul.ro scrie ca in urma discutiei dintre Mititelu si jucatorii sai, din pauza cu meciului cu CFR Cluj, cand alb-albastrii conduceau cu 2-0, mai multi olteni au cerut sa fie schimbati, pe motiv de subite crampe musculare, pentru ca totul sa culmineze cu egalarea din minutul 85 si cu penalty-ul din prelungiri, in urma caruia CFR a luat toate cele trei puncte.

O varianta care circula in aceste zile spune ca Mititelu ar fi fost avertizat la pauza ca Stiinta sa cedeze meciul, in caz contrar el urmand sa fie retinut de DNA in dosarul in care sunt implicati primarul Craiovei, Antonie Solomon, si patronul lui FC Arges, Cornel Penescu, ambii cercetati penal in legatura cu un teren care i-a apartinut tocmai actualului finantator al Universitatii!

Scandal in fotbal: Penescu si Facaleata au fost arestati din nou