Atacantul roman Adrian Mutu a marcat un gol in meciul amical caștigat astăzi de Juventus Torino, cu scorul de 5-1 in fața echipei de amatori Pavia informează cotidianul Gazzetta dello Sport. Tehnicianul Fabio Capello l-a folosit pe Adrian Mutu in a doua repriză, fotbalistul roman făcand cuplu in atac cu Marcelo Zalayeta. Mutu a inscris al treilea gol al echipei sale cu capul, in minutul 58, și a fost autorul unei pase in urma căreia Zalayeta a marcat golul de 4-1 pentru Juventus, in minutul 69. Mutu incantă", a notat jurnalul italian, care menționează că fotbalistul roman "pare să fi renăscut". "Mutu are o dorință nebună să demonstreze că a redevenit ceea ce era atunci cand juca alături de Adriano la Parma", scrie Gazzetta dello Sport.