Atacantul Adrian Mutu a marcat, joi, un gol in partida pe care echipa sa, Juventus Torino, a castigat-o, in deplasare, cu scorul de 7-0 (5-0), in fata formatiei de amatori Voghera, in primul meci amical din acest sezon, a anuntat site-ul sportal.it. Mutu, care a fost folosit in prima repriza, a inscris golul de 3-0, in minutul 32.

Celelalte goluri ale invingatorilor au fost marcate de Ibrahimovici '11, '37 si '39, Nedved '28, Zalayeta '55 si Trezeguet '60. Antrenorul Fabio Capello a inceput partida in urmatoarea formula de echipa: Buffon - Pessotto, Tudor, Thuram, Zambrotta - Olivera, Giannichedda, Tacchinardi, Nedved - Mutu, Ibrahimovici. In partea a doua, Capello a jucat cu Chimenti - Birindelli, R. Kovaci, F. Cannavaro - Camoranesi, Spagnoli, Blasi, Nedved (Olivera), Del Piero - Zalayeta, Trezeguet.