Steaua a invins aseara cu 1-0 pe Unirea Urziceni si a obtinut primul succes dupa 13 meciuri de seceta.

Echipa lui Dorinel Munteanu a marcat golul salvator in minutul 90 printr-un gol norocos marcat cu spatele de grecul Kapetanos.

Partida din Ghencea a stat ore bune sub semnul incertitudinii din cauza cetii dense care a cuprins ieri Bucurestiul.

Cu doar o ora si jumatate inainte de meci, ceata s-a ridicat su­ficient cat sa ofere con­di­tiile regulamentare de desfasurare a meciului.

Aproximativ 8.000 de spectatori au venit la stadion, animati de curiozitatea de a vedea pe viu daca Steaua poate invinge dupa 13 meciuri fara succes. Prima repriza a fost practic lipsita de cea mai elementara spectaculozitate.

Singurul moment in care pulsul publicului a crescut putin s-a petrecut in minutul 37, cand stelistii au creat panica in careul ialomitenilor cu o faza colectiva de atac, respinsa de apararea Unirii.