Paris Saint-Germain a invins miercuri seara pe teren propriu, in optimile Cupei Ligii Frantei, pe Nancy, scor 2-0, si s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei, acolo unde va juca si formatia nou promovata Le Havre, care a trecut de Rennes, scor 2-1, informeaza NewsIn

Gruparea pariziana, la care fostul portar al Rapidului, Edel Apoula, a evoluat pentru prima data ca titular, a castigat gratie "dublei" realizate de atacantul Peguy Luyindula (30, 36).

Fosta echipa a lui Ladislau Boloni, Rennes, a fost invinsa de nou promavata Le Havre, formatie care a marcat golul victoriei in minutul 90+3.

Celelalte echipe calificate in sferturile de finala ale Cupei Ligii Frantei sunt: Bordeaux, Metz, Vannes, Chateauroux, Nice si Lens.