Juventus Torino a invins miercuri seara in deplasare pe Real Madrid, scor 2-0, in timp ce formatia la care evolueaza mijlocasul roman Tiberiu Ghioane, Dinamo Kiev, a pierdut acasa, scor 1-2, cu FC Porto, la care fundasul Cristian Sapunaru a fost titular, informeaza NewsIn

• Grupa E:
Aalborg - Villarreal 2-2 (Curth 54, Due 91 / G. Rossi 41, G. Franco 75)
Celtic - Manchester United 1-1 (S. McDonald 13 / Giggs 84)
Clasament: Manchester 8p, 2. Villarreal 8p, 3. Celtic 2p, 4. Aalborg 2p.

• Grupa F
Fiorentina - Bayern 1-1 (Mutu 11 / Borowski 78). La gazde, Adrian Mutu a jucat pe intreaga durata a partidei.
Lyon - Steaua 2-0 (Juninho 44, Reveillere 89)
Clasament: 1. Bayern 8p, 2. Lyon 8p, 3. Fiorentina 3p, 4. Steaua 1p.

• Grupa G:
Arsenal - Fenerbahce 0-0
Dinamo Kiev - FC Porto 1-2 (Milevsky 21 / Ronaldo 69, L. Gonzalez 89). La gazde Tiberiu Ghioane a jucat titular timp de 60 de minute, in timp ce la oaspeti, Cristian Sapunaru a inceput meciul ca titular si a fost inlocuit dupa 68 de minute.
Clasamentul grupei: 1. Arseanl 8p, 2. FC Porto 6p, 3. Dinamo Kiev 5p, 4. Fenerbahce 2p.

• Grupa H:
BATE Borisov - Zenit 0-2 (Pogrebnyak 34, Danny 90)
Real Madrid - Juventus 0-2 (Del Piero 17, 67)
Clasamentul grupei: 1. Juventus 10p, 2. Real Madrid 6p, 3. Zenit 4p, 4. BATE 2p.

Urmatoarele partide, din etapa a cincea, sunt programate peste trei saptamani la data de 25 noiembrie.