Formatia CS Otopeni s-a calificat, marti, in optimile din finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins in 16-imi echipa din esalonul secund CSM Ramnicu Valcea, scor 1-0, printr-un gol marcat in ultimul minut de joc, transmite corespondentul NewsIn

CSM RAMNICU VALCEA-CS OTOPENI 0-1 (L. Ganea 90)

CSM Ramnicu Valcea: Rusandru - Pasare, Visa, Vatavu, Kudlacik - Melcea (Baltateanu 76), Garla (Nimes 46), S. Popescu, Grecu - Boroiban (Fl. Parvu 62), M. Luca. Antrenor: Alin Artimon.

CS Otopeni: Pirgov - Cl. Dumitrescu, Scarlatache, Diogo, Musat - Mendssel (Popovic 58), Balauru, V. Negru, Lazic (Cr. Constantin 46) - Predescu, Chihaia (L. Ganea 73). Antrenor: Marian Bucurescu.

Cartonase galbene: Pasare 16, Fl. Parvu 68, Garla 81 / Cl. Dumitrescu 14, Cr. Constantin 72
Arbitri: Mihai Prodan - Vasile Marinescu, Mircea Orbulet
0-1, min. 90: Liviu Ganea a sutat din marginea careului de 16 metri, dupa o actiune in banda stanga.
Antrenorul gazdelor, Alin Artimon, a urmarit meciul din tribune, el fiind suspendat pentru acest joc.

CSM Ploiesti-Universitatea Craiova 1-3

Universitatea Craiova a invins marti, scor 3-1, pe CSM Ploiesti, intr-o partida programata in 16-imile Cupei Romaniei, si s-a calificat astfel in optimile competitiei, transmite corespondentul NewsIn.

CSM PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-3 (Stoianof 19, Dorel Stoica 52, Mihai Costea 54 / Gafita 85-penalty)

CSM Ploiesti: A. Vlad - Vodita, Rohat, Zapodeanu, E. Craciun - Takayuki, Cr. Vlad (Paduraru 66) - L. Mihai II (Nae 55), Ad. Paun (Ciobanu 46), V. Gheorghe - Gafita. Antrenor: Valeriu Rachita.

Universitatea Craiova: Silviu Lung jr. - Dananae, Gaman, Mitchell, Rose (Barboianu 70) - Prepelita, Stoica, Wobay, Florin Costea (Dina 60) - Stoianof (Gogosoiu 60), M. Costea. Antrenor: Nicolo Napoli.

Tricolorul Breaza-Otelul Galati 1-2

Otelul Galati s-a calificat in optimile Cupei Romaniei, dupa ce a invins marti, in deplasare, scor 2-1, pe Tricolorul Breaza, formatie din Liga a III-a, intr-un meci contand pentru 16-imile competitiei.

TRICOLORUL BREAZA-OTELUL GALATI 1-2 (Vasilescu 62 / Viglianti 66, O. Tudor 85-autogol)

Tricolorul: Anghelache - N. Ghita, Petcu, Filip - O. Tudor (Negotei 88), G. Ghita, Turiac (Simion 69), Olteanu, Topala - Visan, Vasilescu (Sandru 80). Antrenor Florin Stancioiu.

Otelul: Kolev - Sarghi (Gado 53), Sg. Costin, Jelev, Salagean - Carja, Viglianti, Iorga, Vitaic (Nikolic 75) - M. Tanasa (Paraschiv 53), Pena. Antrenor: Petre Grigoras.

FCM Targu Mures-Dinamo 1-2

Echipa antrenata de Mircea Rednic s-a calificat in optimile Cupei Romaniei, dupa ce a trecut marti de divizionara secunda, FCM Targu Mures, scor 2-1, in 16-imile competitiei, Bostina reusind sa marcheze golul victoriei in minutul 3 de prelungire al partidei.

FCM TARGU MURES - DINAMO 1-2 (Astafei 49 / Danciulescu 68, Bostina 90+3)

FCM Targu Mures: Botoser - C. Pop, Luput, Gongolea, Al. Pop - Ragipovic (Balau 82), Antal, Stere, Petelean (Vancea 55) - Tarnavean, Astafei (Biro 84). Antrenor: Cosmin Bodea.

Dinamo: Dolha - Awoa Zoa, L. Goian, Julio Cesar, Izvoranu - Torje (Bratu 57), Diakite, Ad. Cristea, Mitea (Bostina 46) - A. Cristea (Danciulescu 57), Miranda. Antrenor: Mircea Rednic.

FC Timisoara s-a calificat, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins in 16-imi pe CFR II Cluj, scor 1-0, printr-un gol marcat in minutele de prelungire ale jocului.

CFR II CLUJ-FC TIMISOARA 0-1 (Rusic 90+2)

CFR II Cluj: Curileac - Bucur, Hotico, Fesnic, Vitinha - Ambrus, Moca - Bujor, Borostean, Ronea (Balmos 80) - Traore. Antrenor: George Ciorceri.
FC Timisoara: Pantilimon - Badoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevic - Abiodun (St. Stancu 46), Alexa, Magera, Milhazes (Rusic 54) - Parks (Sanchez 90+3), Goga. Antrenor: Dusan Uhrin.

Cartonase galbene: Fesnic 30 / Goga 73
Arbitri: Ciprian Dansa - Dorin Mudura, Ioan Onicas
Stadion: Dr. Constantin Radulescu; Spectatori: 1.000

Cum s-a marcat golul:
0-1, min. 90+2: Rusic a reluat in poarta o minge respinsa gresit de apararea clujenilor.