WfL Wolfsburg a zdrobit fostul lider al Bundesligii, Hamburg, cu scor de forfait: 3-0

Dupa un start excelent in Bundesliga, Hamburg merge din ce in ce mai rau. La scurt timp dupa remiza cu Urziceni (0-0), echipa lui Magath a fost umilita de Wolfsburg.

Cele doua adversare ale echipelor romanesti in Cupa UEFA, WfL Wolfsburg si Hamburg, s-au intalnit in derby-ul zilei de ieri din Bundesliga. Forma aratata in Europa la mijlocul saptamanii a continuat si ieri pentru Wolfsburg si adversara sa. Adversare ale Rapidului in Cupa UEFA, gazdele au facut un meci mare, reusind o victorie la scor. Practic, meciul a fost rezolvat din prima jumatate de ora.

Dejagah a deschis scorul pentru Wolfsburg in minutul 15, iar Madlung a majorat diferenta sapte minute mai tarziu.