Formatia VfB Stuttgart a castigat, duminica, partida cu FC Karlsruhe, scor 3-1, din etapa a 5-a a Bundesliga, unul dintre golurile gazdelor fiind marcat de atacantul roman Ciprian Marica, informeaza NewsIn

Rezultatele inregistrate duminica in etapa a 5-a din Bundesliga:

Hoffenheim-Borusia Dortmund 4-1 (Ibisevic 5, 47, Salihovic 25, Eduardo 67/Augusto 90)

VfB Stuttgart-FC Karlsruhe 3-1 (Khedira 22, Gomez 68, Marica 87/Freis 8) - Ciprian Marica a fost rezerva la Sturrgart si a
intrat pe teren in minutul 70, in locul lui Cacau, reusind sa puncteze cu trei minute inainte de final.
Wolfsburg-Hamburg 3-0 (Dejagah 15, Madlung 22, Grafite 29). La gazde, Vlad Munteanu nu a fost oprit in lot de tehnicianul Felix Magath.

Clasament: 1. Schalke 11 puncte, 2. Hoffenheim 10p, 3. Hamburg 10p ... 5. Wolfsburg 9p ... 7. Bayern Munchen 8p, 8. VfB Stuttgart 8p ... 14. FC Koln 4p ... 18. Energie Cottbus 2p.