Maximilian Nicu a fost introdus la pauza in locul lui Dardai si a marcat la doar 5 minute de la intrarea pe teren, in timp ce golul doi al germanilor a fost marcat de Cicero (76).

Tot marti au avut loc alte doua partide din turul I al Cupei UEFA, in care s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

Apoel Nicosia - Schalke 1-4 (Mirosavljevic 72 / Westermann 24, Rakitic 35, Haxhi 40-autogol, Altintop 87)
FC Nordsjaelland - Olympiakos Pireu 0-2 (Mitroglou 73, Leto 90)

Meciul retur dintre Hertha Berlin si St. Patricks se va disputa pe 30 octombrie, in timp ce mansa retur a celorlalte doua meciuri va avea loc pe 2 noiembrie.

Citeste si:

Joi vor avea loc si celelalte partide din turul I al Cupei UEFA:
AC Milan (Italia) - FC Zurich (Elvetia)
FC TIMISOARA (Romania) - PARTIZAN BELGRAD (Serbia)
Banik (Cehia) - Spartak Moscova (Rusia)
Metalist Harkov (Ucraina) - Besiktas (Turcia)
Portsmouth (Anglia) - Guimaraes (Portugalia)
Kayserispor (Turcia) - PSG (Franta)
FC Sevilla (Spania) - Salzburg (Austria)
WOLFSBURG (Germania) - RAPID (Romania)
Sampdoria (Italia) - Kaunas (Lituania)
Maritimo (Portugalia) - Valencia (Spania)
Dinamo Zagreb (Croatia) - Sparta Praga (Cehia)
Manchester City (Anglia) - Omonia (Cipru)
Young Boys (Elvetia) - Bruges (Belgia)
Nancy (Franta) - Motherwell (Scotia)
Everton (Anglia) - Standard (Belgia)
Napoli (Italia) - Benfica (Portugalia)
Bellinzona (Elvetia) - Galatasaray (Turcia)
NEC NIJMEGEN (Olanda) - DINAMO (Romania)
Racing (Spania) - Honka (Finlanda)
Litex (Bulgaria) - Aston Villa (Anglia)
Austria Viena (Austria) - Lech Poznan (Polonia)
Setubal (Portugalia) - Heerenveen (Olanda)
Brann (Norvegia) - Deportivo (Spania)
SLAVIA PRAGA (Cehia) - FC VASLUI (Romania)
Slaven (Croatia) - TSKA Moscova (Rusia)
Brondby (Danemarca) - Rosenborg (Norvegia)
Cerno More Varna (Bulgaria) - VfB Stuttgart (Germania)
Rennes (Franta) - FC Twente (Olanda)
Ajax (Olanda) - Borac (Serbia)
Tottenham (Anglia) - Wisla Cracovia (Polonia)
FC Copenhaga (Danemarca) - FC Moscova (Rusia)
Zilina (Slovacia) - Levski (Bulgaria)
Dortmund (Germania) - Udinese (Italia)
Braga (Portugalia) - Artmedia (Slovacia)
Feyenoord (Olanda) - Kalmar (Suedia)
HAMBURG (Germania) - AFC UNIREA URZICENI (Romania)
Hapoel Tel Aviv (Israel) - St. Etienne (Franta).

Echipele castigatoare din dublele manse se vor califica in grupele competitiei, unde cate cinci grupari vor fi in fiecare din cele opt grupe. Fiecare formatie va juca doua meciuri pe teren propriu si doua in deplasare. Castigatoarea grupei, dar si ocupantele urmatoarelor doua pozitii se vor califica mai departe, unde vor ajunge si cele 8 echipe care termina pe locul 3 in cele 8 grupe ale Ligii Campionilor.

Finala competitiei va avea loc la 20 mai 2009, pe stadionul Sukru Saracoglu din Istanbul.