Sport 25 August 2008 00:44
Jucatorul roman Nicolae Dica a evoluat pentru prima data pentru Catania intr-un meci oficial, in partida castigata sambata seara cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, in fata Parmei, in turul 3 din Cupa Italiei

Dica a fost introdus pe teren de Walter Zenga in minutul 64 al partidei castigate cu 2-1 de Catania.
Intr-un alt meci, fundasul lui Lazio Roma, Stefan Radu, nu a fost in lotul echipei pentru meciul cu Benevente, castigat cu scorul de 5-1.

Bogdan Patrascu nu a fost introdus in lotul lui Chievo, care a fost eliminata din Cupa Italiei dupa esecul cu Padova, scor 1-2.

Paul Codrea a inceput ca titular la Siena in meciul cu Albinoleffe, castigat cu 4-0, dar a fost schimbat din cauza unei accidentari la glezna.

Meciurile din turul 4 din Cupa Italiei vor avea loc la 18 septembrie si 2 octombrie, iar echipele Inter, AS Roma, Sampdoria, Udinese, AC Milan, Fiorentina, Napoli si Juventus vor intra in competitie din sferturi.