Sport 13 August 2008 23:56
Atacantul roman Adrian Mutu a marcat primul gol pentru Fiorentina in partida disputata marti seara, pe teren propriu, contra Slaviei Praga, scor 2-0, in turul III preliminar din Liga Campionilor

Mutu a inscris din lovitura libera, in minutul 3 al partidei. El a fost titular si a evoluat pana in minutul 76. Celalalt gol al Fiorentinei a fost reusit de Gilardino, in minutul 57.

Fiorentina: Frey - Zauri, Dainelli, Kroldrup, Vargas (Almiron 64) - Donadel, Melo, Kuzmanovic - Santana, Gilardino (Pazzini 76), Mutu (Osvaldo 76). Antrenor: Cesare Prandelli.
Slavia Praga: Vaniak - Suchy, Latka, Brabec, Hubacek - Janda (Krajcik 73), M. Jarolim (Necid 60), Tavares, Svento - Gebreselassie (Belaid 55), Senkerik. Antrenor: Karel Jarolim.