FRANTA, Ligue I, etapa a 22-a * GABRIEL TAMAS si DANIEL NICULAE au jucat toate minutele pentru AJ Auxerre, 0-0 in deplasare cu SM Caen. Atacantul a fost desemnat de cotidianul "L'Equipe" cel mai bun jucator al lui Auxerre. D. Niculae a primit cea mai mare nota, 6,5, in timp ce Tamas a fost notat cu 4,5. D. Niculae se afla pe locul patru in clasamentul golgeterilor din Ligue I, cu opt reusite, la egalitate cu Kone (Nice) si Saifi (Lorient). Ocupantul primului loc este Benzema (Lyon), cu 14 goluri.
ITALIA, Cupa Italiei, sferturi de finala (tur) * CRISTIAN CHIVU, menajat de antrenorul Roberto Mancini, a lipsit de la Inter Milano, 2-2 pe teren propriu cu Juventus Torino.
SPANIA, Cupa Spaniei, sferturi de finala (tur) * COSMIN CONTRA a fost integralist pentru CF Getafe, 1-0 acasa cu Real Mallorca. Contra a primit un cartonas galben in minutul 84.
TURCIA, Cupa Turcei, Grupa A * GIANI KIRITA a fost integralist pentru Ankaragucu, 0-1 in deplasare cu Caykur Rizespor. Kirita a primit un cartonas galben in minutul 63. Ankaragucu a terminat pe locul 4 in grupa si a ratat calificarea in faza urmatoare a competitiei. (MIG)