CUPA ROMANIEI - 16-IMI DE FINALA
Rezultate si marcatori
Miercuri
"U" CLUJ - PANDURII TG. JIU*
0-2 (0-2)
Al. Piturca 7, I. Iordache 27
DACIA MIOVENI* - CEAHLAUL
3-0 (2-0)
Costescu 1, M. Olteanu 31, R. Neagoe 46
JIUL PETROSANI - CFR CLUJ*
0-1 (0-1)
Didi 6
GLORIA BUZAU* - "POLI" TIMISOARA 7-5 (0-0, 1-1, 2-2)
Litu 90+1, Bunica 107p / S. Stancu 78, 117
- au transformat: Bunica, Gheorghita, Filip, C. Petre, Guda / Alexa, A. Ratiu, Rusiuc
- au ratat: - / Gh. Bucur
SANATATEA CLUJ - DINAMO*
0-4 (0-1)
Bostina 35, Chiacu 54, Fl. Bratu 70, Paun 80
POLITEHNICA IASI - RAPID*
0-3 (0-2)
N. Grigore 37, Burdujan 38, Raduta 90+3
@ Joi
FC BRASOV* - OTELUL GALATI
7-6 (0-2, 2-2, 2-2)
M. Cristescu 65, Ilyes 67p / S. Ilie 16, E. Jula 24
- au transformat: Ilyes, Cr. Ionescu, Adriano, M. Roman, Oros / E. Jula Jelev, Szekely, Semeghin
- au ratat: Hadnagy, M. Cristescu / D. Stan, G. Paraschiv, Labukas
UNIREA URZICENI* - STEAUA
2-0 (1-0)
C. Petre 18, Val. Negru 46
* echipe calificate pentru sferturile de finala ale competitiei
LIGA I - ETAPA A 18-A
Programul meciurilor
Sambata
UTA ARAD - FC VASLUI
(ora 13 - Telesport)
Arbitri: A. Constantin - M. Savaniu, Ov. Maier (T. Lajos)
Observatori: V. Boit, A. Huzu
FC FARUL - UNIV. CRAIOVA
(ora 17,15 - National TV)
Arbitri: A. Ionita - S. Crangasu, S. Gheorghe (I. Serea)
Observatori: Val. Alexandru, C. Stefan
DINAMO GLORIA BUZAU
(ora 20 - Antena 1)
Arbitri: V. Berbecaru - S. Stoianof, M. Artene (Cristina Dorcioman)
Observatori: Gh. Nedelescu, D. D. Craciun
Duminica
PANDURII TG. JIU - "U" CLUJ
(ora 13 - Telesport)
UNIREA URZICENI - GLORIA BISTRITA (ora 13 - TVR 1)
POLITEHNICA IASI - "POLI" TIMISOARA (ora 15,30 - Telesport)
RAPID - DACIA MIOVENI (ora 16,45 - National TV)
CEAHLAUL - STEAUA
(ora 19 - Kanal D)
CFR CLUJ - OTELUL GALATI
(ora 21 - Kanal D)
* arbitrii si observatorii meciurilor de duminica se anunta astazi
Clasament
1. CFR Cluj 17 13 4 0 29-10 43 (+16)
2. Rapid 16 9 5 2 26-13 32 (+ 8)
3. "Poli" Tm 17 9 5 3 35-25 32 (+ 8)
4. Unirea 17 9 5 3 21-14 32 (+ 5)
5. Steaua 17 9 5 3 16-10 32 (+ 5)
6. Dinamo 17 8 5 4 27-16 29 (+ 5)
7. Vaslui 17 7 6 4 26-18 27 (+ 3)
8. Gloria 17 7 4 6 22-24 25 (+ 1)
9. Otelul 17 7 1 9 25-34 22 (- 2)
10. Ceahlaul 16 6 2 8 18-20 20 (- 4)
11. Dacia 17 5 5 7 18-20 20 (- 4)
12. Gloria 17 5 3 9 17-31 18 (- 9)
13. U Craiova 17 5 2 10 16-21 17 (-10)
14. Poli Iasi 17 4 4 9 17-23 16 (-11)
15. Panduri 17 3 5 9 16-22 14 (-13)
16. UTA Arad 17 3 5 9 15-23 14 (-10)
17. FC Farul 17 3 5 9 8-19 14 (-13)
18. "U" Cluj 17 1 7 9 19-28 10 (-14)