FII CAMPION CU CITIFINANCIAL. CitiFinancial, divizia de finantari persoane fizice a Citibank, a lansat promotia "Fii cam­pion!", la finalul careia doi suporteri stelisti vor participa la Londra la meciul Arsenal - Steaua. La promotie pot
FII CAMPION CU CITIFINANCIAL. CitiFinancial, divizia de finantari persoane fizice a Citibank, a lansat promotia "Fii cam­pion!", la finalul careia doi suporteri stelisti vor participa la Londra la meciul Arsenal - Steaua. La promotie pot participa persoanele care se prezinta la agentiile CitiFinancial cu pliantul promotiei si contracteaza un credit de minimum 1.000 de lei. Castigatorii marelui premiu vor avea toate cheltuie­lile de calatorie acoperite de CitiFinancial: transpor­tul cu avionul, cazarea pentru doua nopti, biletele la meci si costurile de transport local. In cadrul promotiei se vor putea castiga 100 de tricouri Steaua, replica a tricourilor de joc, precum si 1.000 de fulare cu insemnele echipei din Ghencea.   UCRAINA. Tiberiu Ghioane a adus victoria echi­pei sale, Dinamo Kiev, marcand unicul gol al partidei din deplasare cu Arsenal Kiev, in etapa a 17-a a campionatului Ucrainei. In­te­gralist, Ghioane a inscris in prelungirile primei re­pri­ze. Intr-un alt meci din campionatul Ucrainei, Sahtior Donetk, cu Razvan Rat pe teren tot meciul, a remizat pe teren propriu cu Naf­tovyk-Ukrnafta, scor 1-1.   ITALIA. Cristi Chivu a revenit pe teren dupa miozita care l-a facut sa piarda meciul nationalei Romaniei cu Albania. Chivu a fost in­te­g­ralist pentru Inter Mi­lano in partida de pe teren propriu cu Atalanta, cas­ti­gata cu 2-1.   ANGLIA. Presa en­gle­za sustine ca tehnicianul lui Liverpoool, Rafael Benitez (foto), va fi demis ca urmare a conflictului cu unul dintre proprietarii clubului, Tom Hicks, pe tema politicii de transferuri. De asemenea, News of the World noteaza ca primul pe lista antrenorilor avuti in vedere de conducerea gruparii este portughezul Jose Mourinho. "Proprietarii americani ai clubului Liverpool se prega­teau sa renunte la spaniol dupa ce s-au saturat de certurile constante, insa ceea ce s-a intamplat in aceasta saptamana i-a pecetluit soar­ta lui Benitez. Acum este o chestiune de cand, nu daca antrenorul spaniol va pleca de pe Anfield, si se pare ca acest lucru se va intampla curand", a scris publicatia citata.   GERMANIA. Ciprian Marica a inscris un gol in meciul castigat de VfB Stuttgart, in deplasare, 4-1 cu Eintracht Frankfurt, in etapa a 14-a a campionatului Germaniei. Marica a fost introdus in joc in minutul 41, in locul lui Gomes, si in minutul 48 a marcat golul de 2-1 pentru VfB Stuttgart. Gazdele deschisesera scorul in minutul 42, prin Kohler, in timp ce pentru oaspeti au mai inscris, in afara de Ma­rica, Hilbert (a€™45), Hitzlsper­ger (a€™58) si Cacau (a€™90+2).   HANDBAL. Trofeul Carpati la handbal feminin s-a incheiat la Cluj cu victoria echipei Romaniei, care a fost urmata de Spania, Croa­tia si Romania B. In ultima zi, Romania a invins Spania cu 33-22, iar Croatia a dispus de Romania B cu 31-29. In urma acestui tur­neu, antrenorul Gheorghe Tadici a stabilit lotul pentru CM din Franta (2-16 decembrie): Luminita Dinu, Te­reza Tamas, Talida Tolnai - portari; Ramona Maier, Adriana Nechita, Camelia Balint, Ionela Galca, Florina Barsan, Raluca Ivan, Narcisa Lecusanu, Clara Vadineanu, Adina Meirosu, Cristina Neagu, Valeria Bese, Steluta Luca, Aurelia Bradeanu.