FRANTA, Ligue 1, etapa a 11-a * DANIEL NICULAE a reusit o noua "dubla" pentru AJ Auxerre, 5-3 acasa cu Lorient. Niculae, care a fost integralist, a inscris in minutele 54 (pentru 1-1; mingea a fost deviata in poarta de un fundas advers) si 82 (pentru 4-2). Tot la Auxerre a fost integralist si GABRIEL TAMAS.
FRANTA, Ligue 2, etapa a 12-a * CLAUDIU KESERU (neconvocat) a lipsit de la FC Nantes, 2-0 acasa cu Troyes.
ITALIA, Serie A, etapa a 12-a * CRISTIAN CHIVU a fost integralist pentru Inter Milano, 1-0 in deplasare cu Reggina. Chivu a jucat fundas central * ADRIAN PIT (neconvocat) a lipsit de la AS Roma, 4-4 acasa cu Napoli. * In partida dintre Fiorentina si Siena, scor 3-0, ADRIAN MUTU a inscris cel de-al doilea gol al echipei sale, in timp ce la oaspeti PAUL CODREA nu a fost convocat pentru acest meci
ITALIA, Serie B, etapa a 10-a * BOGDAN PATRASCU a fost titular pentru Piacenza, 1-3 in deplasare cu Pisa. Patrascu a fost inlocuit in minutul 49 de Kharja * SORIN PARASCHIV a fost doar rezerva pentru Rimini, 1-0 in deplasare cu Spezia.
GERMANIA, 1. Bundesliga, etapa a 10-a * MIHAI TARARACHE a jucat toate minutele pentru Duisburg, 2-1 in deplasare cu Energie Cootbus. De la Duisburg a lipsit IULIAN FILIPESCU (neconvocat), iar de la Energie, OVIDIU BURCA (accidentat) * CIPRIAN MARICA (neconvocat) a lipsit de la VfB Stuttgart, 1-4 in deplasare cu SV Hamburg * ALBERT STREIT a fost integralist pentru Eintracht Frankfurt, 1-5 in deplasare cu FC Nürnebrg.
GERMANIA, 2. Bundesliga, etapa a 10-a * LAURENTIU REGHECAMPF a fost integralist pentru Alemannia Aachen, 2-2 in deplasare cu Osnabruck. Reghecampf a fost folosit ca fundas dreapta.
BULGARIA, PFL, etapa a 9-a * FLORENTIN PETRE a primit un cartonas rosu in meciul pe care echipa sa, TSKA Sofia, l-a castigat in deplasare, scor 1-0 cu Lokomotiv Plovdiv. Petre, titular, a fost eliminat in minutul 90+3, pentru cumul de "galbene".
OLANDA, Eredivisie, etapa a 8-a * GEORGE OGARARU a jucat toate minutele pentru Ajax Amsterdam, 0-0 acasa cu Nijmegen. De la Ajax a lipist NICOLAE MITEA, accidentat.
CROATIA, NHL, etapa a 12-a * FLORIN CERNAT a fost integralist pentru Hajduk Split, 4-1 acasa cu Zadar.
TURCIA, Super Lig, etapa a 9-a * DANIEL PANCU a intrat in minutul 67 pentru Bursaspor, 0-2 in deplasare cu Rizespor. Pancu a intrat in locul lui Bekir.
UCRAINA, UPL, etapa a 13-a * RAZVAN RAT a fost doar rezerva pentru Sahtar Donetk, 0-1 in deplasare cu Krivbas Krivoi Rog. Echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU este la prima infrangere a sezonului * TIBERIU GHIOANE a ramas pe banca de rezerve a lui Dinamo Kiev, 1-0 acasa cu Zakarpatia. (MIG)