Cu un antrenor interimar si cu o instabilitate ce tinde sa se croncizeze, Universitatea Craiova a aparut drept o victima sigura in meciul pe care l-a disputat ieri la Vaslui. Moldovenii au inceput in forta, ratand trei bune ocazii in chiar debutul partidei, inevitabila deschidere a scorului producandu-se dupa un sfert de ora, autorul golului fiind vedeta locala Ljubinkovic, pentru ca dupa doar zece minute Sabou sa inscrie pentru 2-0. Nu s-ar putea spune ca oltenii au fost total absenti din joc, acestia ratand doua mari ocazii de a inscrie prin Andrei Ionescu si Baird, la ambele intervenind excelent portarul Haisan, insa acestea s-au produs pe un fond de relaxare a vasluienilor, adica dupa ce acestia se desprinsesera aproape decisiv. In ceea ce priveste banca tehnica a celor de la Craiova, patronul acestora, Adrian Mititelu, zicea ca se gandeste sa i-o propuna lui Gica Hagi, insa aceasta pare mai mult o gluma proasta, intrucat ar fi absurd ca "Regele" sa preia o echipa dupa situatia tensionata in care s-a aflat, mai ales una care sta cu un picior in liga secunda si cu un patron mai primitiv decat Gigi Becali. (C. DINU)