GRUPA A
KAZAHSTAN - BELGIA 2-2 (1-2)
Biakov 39, Smakov 77p/Geraerts 12, Mirallas 24
FINLANDA - POLONIA 0-0
PORTUGALIA - SERBIA 1-1 (1-0)
Simao 11 / B. Ivanovic 88
* meciul AZERBAIDJAN - ARMENIA a fost amanat din cauza conflictului dintre cele doua tari
Clasament
1. Polonia 11 6 3 2 17- 9 21
2. Finlanda 11 5 4 2 11- 6 19
3. Portugalia 10 4 5 1 19- 9 17
4. Serbia 10 4 4 2 13- 8 16
5. Belgia 10 3 2 5 10-14 11
6. Armenia 8 2 2 4 4- 8 8
7. Kazahstan 10 1 4 5 8-15 7
8. Azerbaidjan 8 1 2 5 4-17 5
Etapa viitoare: Azerbaidjan - Portugalia, Belgia - Finlanda, Armenia - Serbia, Polonia - Kazahstan.
GRUPA B
LITUANIA - FEROE 2-1 (1-0)
E. Jankauskas 7, Danilevicius 50/R. Jacobsen 90+3
UCRAINA - ITALIA 1-2 (0-1)
Sevcenko 72 / Di Natale 40, 77
FRANTA - SCOTIA 0-1 (0-0)
McFadden 64
Clasament
1. Scotia 9 7 0 2 17- 7 21
2. Italia 9 6 2 1 15- 7 20
3. Franta 9 6 1 2 15- 3 19
4. Ucraina 8 4 1 3 10- 9 13
5. Lituania 9 3 1 5 7-11 10
6. Georgia 9 2 1 6 14-15 7
7. Feroe 9 0 0 9 3-29 0
Etapa viitoare: Scotia - Ucraina, Italia - Georgia, Feroe - Franta.
GRUPA C
NORVEGIA - GRECIA 2-2 (2-2)
Carew 15, J. A. Riise 39 / Kyrgiakos 6, 29
TURCIA - UNGARIA 3-0 (0-0)
G. Unal 68, M. Aurelio 72, Halil Altintop 90+4
BOSNIA-H. - MOLDOVA 0-1 (0-1)
Bugaev 22
Clasament
1. Grecia 8 6 1 1 14- 7 19
2. Turcia 8 5 2 1 21- 8 17
3. Norvegia 9 5 2 2 20- 8 17
4. Bosnia-H. 9 4 1 4 14-16 13
5. Ungaria 9 3 0 6 8-17 9
6. Malta 8 1 2 5 7-17 5
7. Moldova 9 1 2 6 5-16 5
Etapa viitoare: Ungaria - Malta, Moldova - Turcia, Grecia - Bosnia-Hertegovina.
GRUPA D
SLOVACIA - TARA GALILOR 2-5 (1-3)
Mintal 12, 57 / Eastwood 22, Bellamy 34, 41, Durica 78a, Davies 90
CIPRU - SAN MARINO 3-0 (2-0)
Makridis 15, Aloneftis 41, 90
CEHIA - IRLANDA 1-0 (1-0)
Jankulovski 15
Clasament
1. Germania 8 7 1 0 31- 4 22
2. Cehia 9 6 2 1 19- 4 20
3. Irlanda 9 4 2 3 14-11 14
4. Slovacia 9 3 1 5 20-20 10
5. Tara Galilor 8 3 1 4 13-13 10
6. Cipru 8 3 1 4 13-16 10
7. San Marino 9 0 0 9 1-43 0
Etapa viitoare: Cipru - Tara Galilor, Irlanda - Germania, Slovacia - San Marino.
GRUPA E
ANDORRA - CROATIA 0-6 (0-3)
Srna 34, Petric 38, 44, N. Kranjcar 49, Da Silva 55, Rakitic 64
MACEDONIA - ESTONIA 1-1 (1-1)
Maznov 30 / Piiroja 16
ANGLIA - RUSIA 3-0 (2-0)
Owen 7, 31, R. Ferdinand 84
Clasament
1. Croatia 9 7 2 0 24- 4 23
2. Anglia 9 6 2 1 18- 2 20
3. Rusia 9 5 3 1 14- 4 18
4. Israel 9 5 2 2 17-10 17
5. Macedonia 9 2 2 5 7-11 8
6. Estonia 10 1 1 8 3-18 4
7. Andorra 9 0 0 9 2-36 0
Etapa viitoare: Anglia - Estonia.
GRUPA F
ISLANDA - IRLANDA DE NORD 2-1 (1-0)
S. Bjornsson 5, Gillespie 88a / Healy 70p
DANEMARCA - LIECHTENSTEIN 4-0 (4-0)
M. Nordstrand 3, 36, M. Laursen 12, Tomasson 18
SPANIA - LETONIA 2-0 (1-0)
Xavi 13, F. Torres 85
Clasament
1. Suedia 8 6 1 1 17- 4 19
2. Spania 9 6 1 2 16- 7 19
3. Irlanda de Nord 9 5 1 3 14-11 16
4. Danemarca 8 4 2 2 13- 5 14
5. Letonia 8 2 0 6 5- 9 6
6. Islanda 9 2 2 5 8-17 5
7. Liechtenstein 9 1 1 7 5-25 4
Etapa viitoare: Liechtenstein - Suedia, Islanda - Letonia, Danemarca - Spania.
* partidele s-au disputat miercuri; etapa viitoare se joaca sambata, 13 octombrie