Vineri
PANDURII - GLORIA BUZAU 3-0 (3-0)
A. Rus 15, Vasilache 18, Al. Pacurar 35
Sambata
UTA - POLI STIINTA TIMISOARA 2-3 (1-2)
Cr. Todea 23, Baltoi 47 / Gh. Bucur 4, 12, 90
POLI IASI - FARUL 1-1 (0-0)
Balba 67 / Chigou 54
RAPID - UNIV. CRAIOVA 2-0 (0-0)
Cesinha 80, Dobroiu 90+2
* Dananae (Craiova) eliminat in minutul 76
DINAMO - GLORIA BISTRITA 0-1 (0-1)
Hadzibulic 21
* Pulhac (Dinamo) eliminat in minutul 6
Duminica
FC VASLUI - OTELUL GALATI 2-0 (0-0)
Ljubinkovic 27, Jovanovic 86
* Jovanovic (FC Vaslui) eliminat in minutul 87
UNIREA URZICENI - STEAUA 1-0 (0-0)
Galamaz 90+1
DACIA MIOVENI - "U" CLUJ 1-0 (1-0)
M. Jovanovic 4a
* partida CFR CLUJ - CEAHLAUL urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii.
Clasament
1. FC Vaslui 6 4 2 0 13- 6 14 (+ 5)
2. Rapid 6 4 2 0 13- 7 14 (+ 5)
3. Unirea 6 4 1 1 13- 8 13 (+ 4)
4. CFR Cluj 5 3 2 0 8- 4 11 (+ 5)
5. "Poli" 6 3 2 1 13-11 11 (+ 2)
6. Gloria 6 3 2 1 8- 7 11 (+ 2)
7. Pandurii 5 3 1 1 8- 4 10 (+ 1)
8. Steaua 5 3 1 1 4- 2 10 (+ 4)
9. Dinamo 5 2 1 2 6- 5 7 (- 2)
10. Poli Iasi 6 2 1 3 7- 7 7 (- 2)
11. Ceahlaul 5 2 0 3 6- 7 6 (- 3)
12. Otelul 6 2 0 4 7- 11 6 (- 3)
13. UTA 6 1 2 3 8-10 5 (- 4)
14. Mioveni 6 1 2 3 5- 7 5 (- 4)
15. FC Farul 5 1 1 3 3- 7 4 (- 2)
16. Craiova 6 1 0 5 6-10 3 (- 6)
17. Buzau 6 1 0 5 3-14 3 (- 6)
18. "U" Cluj 6 0 2 4 7-11 2 (- 7)
Etapa a 7-a
Vineri, 14 septembrie: Gloria Buzau - Unirea Urziceni (ora 17 - Telesport), "Poli" Timisoara - FC Vaslui (ora 20,30 - Kanal D).
Sambata, 15 septembrie: "U" Cluj - Gloria Bistrita (ora 17 - Telesport), Otelul Galati - Dacia Mioveni (ora 17 - TVR 1), Univ. Craiova - UTA Arad (ora 18,45 - National TV), Politehnica Iasi - Dinamo (ora 20,45 - Antena 1).
Duminica, 16 septembrie: FC Farul - CFR Cluj (ora 18,45 - National TV), Ceahlaul - Pandurii Tg. Jiu (ora 19,30 - Telesport), Steaua - Rapid (ora 20,30 - Kanal D).
LIGA A II-A - ETAPA A 2-A
Rezultate si marcatori
Seria I: FC Sacele - Dunarea Giurgiu 0-0, FC Brasov - Dinamo II 3-0 (S. Sburlea 11, 70, Hadnagy 76), FC Botosani - Concordia Chiajna 2-0 (Derra 17, Cornea 80), Petrolul Ploiesti - Dunarea Galati 2-1 (Stana 5, Parvu 72 / V. Munteanu 36), FCM Campina - CSM Focsani 1-0 (I. Enache 7), Prefab Modelu - Delta Tulcea 0-1 (L. Stefan 65), FCM Bacau - Forex Brasov 0-0, Progresul - Inter Gaz 3-3 (Borbely 22, Cursaru 39, 82 / Banuta 60, Verdes 67, 75), Sportul - CS Otopeni 2-2 (Nicola 62, Lungu 84 / Ciortea 82, Secareanu 90+2a).
Clasament: 1. FC Brasov 6p, 2. FC Botosani 6p, 3-4. CS Otopeni, Sportul 4p.
Seria a II-a: Gaz Metan Medias - FCM Resita 3-1 (Boaru 14, C. Prodan 64, Hoban 75 / Scutaru 50), IS Campia Turzii - CSM Rm. Valcea 0-0, Corvinul - Ariesul Turda 0-2 (C. Ciobanu 15, Albinaru 70), Unirea Alba Iulia - FCM Targoviste 2-1 (Dalbea 42, Ad. Goga 83 / Petculescu 14), "Poli" II Timisoara - CFR Timisoara 2-0 (A. Popa 44, Arm. Karamian 89), Jiul Petrosani - FC Caracal 1-0 (C. Dinu 68), Minerul Lupeni - Muresul Deva 1-1 (Chitu 40 / M. Pacurar 65), FC Bihor - Liberty Oradea 1-0 (V. Florea 38), FC Arges - Drobeta Tr. Severin 2-0 (Tames 46p, Crivac 60).
Clasament: 1. IS Campia Turzii 4p, 2. "Poli" II 4p, 3. Ariesul Turda 4p.