Vineri
UNIREA URZICENI - "POLI" TIM
(ora 18 - Kanal D)
Arbitri: Al. Deaconu - M. Savaniu, D. Rosu (R. Petrescu)
Observatori: C. Stefan, N. Dobrescu
POLITEHNICA IASI - GLORIA BUZAU (ora 19,30 - Telesport)
Arbitri: T. Lajos - S. Caia, Ov. Maier (Cr. Sava)
Observatori: Cr. Dulca, C. Cacoveanu
u Sambata
FC VASLUI - GLORIA BISTRITA
(ora 17 - Telesport)
Arbitri: M. Draganescu - Ad. Vidan, C. Fecioru (I. Ivan)
Observatori: M. Lica, Val. Alexandru
PANDURII TG. JIU - UNIV. CRAIOVA (ora 18 - National TV)
Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, V. Marinescu (Ad. Comanescu)
Observatori: M. Nesu, D. Miahalache
DINAMO - DACIA MIOVENI
(ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: T. Craciunescu - Ed. Ungureanu, D. Harlab (A. Ionita)
Observatori: I. Muresan (Buc.), Al. Popescu
u Duminica
UTA ARAD - "U" CLUJ
(ora 17 - TVR)
Arbitri: L. Dansa - Z. Szekely, D. Iliescu (M. Balaci)
Observatori: A. Huzu, O. Goga
RAPID - OTELUL GALATI
(ora 18,45 - National TV)
Arbitri: V. Berbecaru - M. Nagy, Fl. Paunescu (M. Avram)
Observatori: N. Pantea, M. Calin
FC FARUL - CEAHLAUL
(ora 19 - Telesport)
Arbitri: I. Serea - N. Marodin, D. Burloiu (A. Bogaciu)
Observatori: G. Ionescu, R. Pascu
CFR CLUJ - STEAUA
(ora 20,30 - Kanal D)
Arbitri: A. Constantin - Ed. Dumitrescu, I. Onicas (Fl. Marcu)
Observatori: N. Grigorescu, V. Boit
Clasament
1. Steaua 3 3 0 0 4-1 9 (+ 3)
2. "Poli" Tm 3 2 1 0 8-4 7 (+ 1)
3. CFR Cluj 3 2 1 0 6-4 7 (+ 4)
4. Rapid 3 2 1 0 6-4 7 (+ 4)
5. Dinamo 3 2 0 1 5-3 6 (+ 3)
6. FC Vaslui 3 1 2 0 6-4 5 (+ 2)
7. Gloria 3 1 2 0 6-5 5 (- 1)
8. Urziceni 3 1 1 1 7-7 4 (+ 1)
9. UTA Arad 3 1 1 1 4-4 4 (+ 1)
10. Pandurii 3 1 1 1 3-4 4 (+ 1)
11. U. Craiova 3 1 0 2 6-5 3 (- 3)
12. Ceahlaul 3 1 0 2 5-5 3 (- 3)
13. Otelul Galati 3 1 0 2 3-4 3 (- 3)
14. Poli Iasi 3 1 0 2 3-5 3 ( 0)
15. Buzau 3 1 0 2 2-6 3 (- 3)
16. "U" Cluj 3 0 1 2 4-6 1 (- 5)
17. Dacia 3 0 1 2 3-5 1 (- 5)
18. FC Farul 3 0 0 3 0-6 0 (- 3)
Etapa a 5-a
Vineri, 24 august: Ceahlaul - Politehnica Iasi (ora 19,30 - Telesport), FC Farul - Dinamo (ora 20,15 - National TV), Univ. Craiova - Unirea Urziceni (ora 20,30 - Kanal D).
Sambata, 25 august: Otelul Galati - UTA Arad (ora 17 - TVR 1), "U" Cluj - FC Vaslui (ora 18 - Telesport), Gloria Buzau - CFR Cluj (ora 18 - National TV), Steaua - Pandurii Tg. Jiu (ora 20,45 - Antena 1).
Duminica, 26 august: Gloria Bistrita - Dacia Mioveni (ora 17 - Telesport), "Poli" Timisoara - Rapid (ora 20,30 - Kanal D).