Joi
GLORIA BISTRITA - UNIREA URZICENI 2-2 (0-1)
Dumitra 79, Bad 90 / Mara 8, Danalache 80
* s-au mai jucat FC Vaslui - UTA Arad 2-2, Steaua - Ceahlaul 2-1 (vineri), Dacia Mioveni - Rapid 1-2, Univ. Craiova - FC Farul 4-0 (sambata), Gloria Buzau - Dinamo 1-2, "U" Cluj - Pandurii 1-1 si "Poli" Timisoara - Politehnica Iasi 3-1 (duminica), Otelul Galati - CFR Cluj 0-1 (miercuri).
Clasament
1. Craiova 1 1 0 0 4-0 3 ( 0)
2. "Poli" Tim. 1 1 0 0 3-1 3 ( 0)
3-5. Dinamo 1 1 0 0 2-1 3 (+ 3)
Rapid 1 1 0 0 2-1 3 (+ 3)
Steaua 1 1 0 0 2-1 3 ( 0)
6. CFR Cluj 1 1 0 0 1-0 3 (+ 3)
7-10. UTA Arad 1 0 1 0 2-2 1 (+ 1)
Urziceni 1 0 1 0 2-2 1 (+ 1)
FC Vaslui 1 0 1 0 2-2 1 (- 2)
Gloria 1 0 1 0 2-2 1 (- 2)
11-12. Pandurii 1 0 1 0 1-1 1 (+ 1)
"U" Cluj 1 0 1 0 1-1 1 (- 2)
13-15. Ceahlaul 1 0 0 1 1-2 0 ( 0)
G. Buzau 1 0 0 1 1-2 0 (- 3)
Dacia 1 0 0 1 1-2 0 (- 3)
16. Otelul 1 0 0 1 0-1 0 (- 3)
17. "Poli" Iasi 1 0 0 1 1-3 0 ( 0)
18. FC Farul 1 0 0 1 0-4 0 ( 0)
LIGA I -
ETAPA A 2-A
Programul meciurilor
Vineri
FC FARUL - STEAUA
(ora 20.30 - Kanal D)
Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, Fl. Stanescu (I. Ivan)
Observatori: Ad. Ionescu, I. Muresan (B)
CEAHLAUL - GLORIA BUZAU
(ora 21.15 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - I. Onicas,
Fl. Potora (C. Amarandei)
Observatori: O. Goga, N. Pantea
Sambata
UTA ARAD - DACIA MIOVENI
(ora 18 - Telesport)
Arbitri: Stefan Erdei - Octavian Sovre, Dorin Mudura - Laurentiu Dansa
Observatori: R. Pascu, N. Grigorescu
POLITEHNICA IASI - UNIV. CRAIOVA (ora 18 - National TV)
Arbitri: Marius Avram - Miklos Nagy, Eduard Ungureanu - Cristian Sava
Observatori: V. Ciocan, G. Ionescu
DINAMO - FC VASLUI
(ora 20.45 - Antena 1)
Arbitri: Tiberiu Lajos - Marcel Savaniu, Aurel Onita - Radu Petrescu
Observatori: Fl. Gatejeanu, Cr. Dulca
Duminica
UNIREA URZICENI - "U" CLUJ
(ora 18 - TVR 1)
Arbitri: A. Bogaciu - N. Marodin, Ed. Crangasu (Cristina Dorcioman)
Observatori: M. Calin, M. Lica
PANDURII - OTELUL GALATI
(ora 18.30)
Arbitri: A. Ionita - S. Caia,
M. Toderici (Ov. Hateganu)
Observatori: Al. Popescu,
D. D. Craciun
RAPID - GLORIA BISTRITA
(ora 20 - National TV)
Arbitri: T. Craciunescu - D. Iliescu,
B. Szoke (Al. Deaconu)
Observatori: Val. Alexandru, C. Stefan
CFR CLUJ - "POLI" TIMISOARA
(ora 20.30 - Kanal D)
Arbitri: Cr. Balaj - Z. Szekely,
I. Popa (I. Kovacs)
Observatori: Gh. Nedelescu, M. Nesu
Etapa viitoare, a 3-a
Univ. Craiova - CFR Cluj, Steaua - Politehnica Iasi, Gloria Buzau - FC Farul Constanta, Gloria Bistrita - UTA Arad, Dacia Mioveni - FC Vaslui, "U" Cluj - Rapid, Otelul Galati - Unirea Urziceni, "Poli" Timisoara - Pandurii Tg. Jiu, Ceahlaul - Dinamo.
- meciurile se joaca pe 10, 11 si 12 august; programul si televizarile nu au fost inca stabilite