Partidul Social-Democrat se cauta vinovati, care sa plateasca pentru esecul suferit in fata lui Traian Basescu. Liderul organizatiei judetene PSD Teleorman, Liviu Dragnea, ameninta ca va pleca intr-o saptamina din partid daca patru persoane din conducerea formatiunii nu isi vor asuma esecul demersului de demitere. Si Victor Ponta a somat conducerea partidului sa isi asume rezultatele referendumului.
Liviu Dragnea, vicepresedinte al PSD si lider al organizatiei care a inregistrat cel mai bun scor in favoarea demiterii lui Traian Basescu, ameninta ca astazi se va autosuspenda din functia de vicepresedinte al partidului in semn de protest fata de rezultatele slabe obtinute de social-democrati la referendum.
Despre autor:
Sursa: Adevarul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Gabi Tamaș a câștigat Survivor 2026, la finalul unei ultime ediții care a...
Sursa: kudika.ro