Vineri
UTA ARAD - "POLI" TIMISOARA (ora 16.30 - Kanal D)
Arbitri: I. Serea - Z. Szekely, I. Onicas
(L. Dansa)
Observatori: Al. Boc, M. Lica
GLORIA BISTRITA - OTELUL GALATI (ora 18 - Telesport)
Arbitri: Al. Deaconu - O. Sovre, H. Bochis (Fl. Marcu)
Observatori: O. Goga, N. Grigorescu
RAPID - CEAHLAUL P. NEAMT (ora 20 - National TV)
Arbitri: V. Bratu - Fl. Buzarnescu, G. Szabo (V. Berbecaru)
Observatori: C. Cacoveanu, N. Pantea
Sambata
FC VASLUI - JIUL PETROSANI (ora 17 - Telesport)
Arbitri: A. Ionita - N. Marodin, D. Bargaoanu (C. Amarandei)
Observatori: M. C. Ionescu, D. Lazarescu
FC ARGES PITESTI - FC NATIONAL (ora 18)
Arbitri: L. Dan - D. Marchis, C. Avram (Ov. Hategan)
Observatori: V. Boit, I. Muresan - Timisoara
POLITEHNICA IASI - CFR CLUJ (ora 18 - National TV)
Arbitri: A. Constantin - M. Iliescu, Ed. Ungureanu (M. Draganescu)
Observatori: D. Neagu, C. Stefan
DINAMO - UNIREA URZICENI (ora 20.15 - Antena 1)
Arbitri: Cr. Balaj - M. Savaniu, Irina Mart (S. Bogdan)
Observatori: Val. Alexandru, Gh. Moise
STEAUA - PANDURII TG. JIU (ora 20.30 - Kanal D)
Arbitri: T. Craciunescu - Ed. Dumitrescu, Ad. Midisan (I. Neagu)
Observatori: R. Pascu, Val. Ionita
Duminica
FC FARUL - UNIV. CRAIOVA (ora 18 - Telesport)
Arbitri: T. Lajos - S. Gheorghe, Ov. Maier (Val. Igna)
Observatori: D. Mihalache, G. Ionescu
CLASAMENT
1. Dinamo 32 23 7 2 60-20 76 (+28)
2. Steaua 32 19 8 5 58-22 65 (+17)
3. CFR Cluj 32 19 6 7 57-32 63 (+15)
4. Rapid 32 15 11 6 59-34 56 (+ 8)
5. "Poli" Tm 32 15 7 10 34-29 52 (+ 4)
6. Gloria 32 15 6 11 40-32 51 (+ 3)
7. Otelul 32 15 5 12 55-54 50 (+ 2)
8. FC Vaslui 32 12 10 10 37-42 46 (- 2)
9. Unirea 32 12 8 12 28-27 44 (- 4)
10. U. Craiova 32 11 11 10 37-42 44 (- 4)
11. Pandurii 32 12 5 15 24-33 41 (- 7)
12. Poli Iasi 32 10 10 12 33-37 40 (- 8)
13. UTA Arad 32 10 8 14 25-36 38 (- 10)
14. FC Farul 32 8 12 12 31-34 36 (- 12)
15. Ceahlaul 32 8 6 18 24-47 30 (- 18)
16. FC Arges 32 5 9 18 22-42 24 (- 24)
17. Jiul 32 5 5 22 15-43 20 (- 28)
18. National 32 4 6 22 20-52 18 (- 30)
ULTIMA ETAPA - A 34-A
Miercuri, 23 mai, ora 17
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita, Otelul Galati - Politehnica Iasi, "Poli" Timisoara - FC Vaslui, Pandurii Tg. Jiu - FC Arges, CFR Cluj - FC Farul (Antena 1), Univ. Craiova - Rapid (National TV), Ceahlaul - Dinamo (Kanal D), FC National - Rapid (National TV), Jiul Petrosani - Steaua (Kanal D).