Rezultate si marcatori
Vineri
PANDURII TG. JIU - UNIV. CRAIOVA 0-2 (0-0)
Fl. Costea 59, Dina 75
Sambata
CFR CLUJ - RAPID BUCURESTI 3-2 (2-1)
Didy 32, 33, Semedo 84 / Mazilu 15, Zicu 49
OTELUL GALATI - FC ARGES 5-1
(5-1)
E. Jula 10, 15, 23, D. Stan 42, Chita 45a / Schumacher 25p
JIUL PETROSANI - "POLI" TIMISOARA 0-1 (0-1)
Canu 45
UNIREA URZICENI - STEAUA 1-2
(0-2)
Bilasco 82 / Cristocea 20, Val. Badea 33p
POLITEHNICA IASI - DINAMO 1-1
(0-1)
Palimaru 90+4 / Cl. Niculescu 8p
Duminica
FC FARUL - GLORIA BISTRITA 0-0
CEAHLAUL - FC VASLUI 3-2 (0-1)
Vrajitoarea 74, I. Enache 76, 79 / Ad. Gheorghiu 2, Temwanjera 87
FC NATIONAL - UTA ARAD 1-2 (0-0)
Altamir 57 / Hidisan 71p, Edson 85
CLASAMENT
1. Dinamo 30 22 7 1 58-18 73 (+28)
2. CFR Cluj 30 18 6 6 55-30 60 (+15)
3. Steaua 30 17 8 5 53-22 59 (+14)
4. Rapid 30 15 9 6 55-30 54 (+ 9)
5. "Poli" Tm 30 14 7 9 30-23 49 (+ 4)
6. Gloria 30 14 6 10 38-31 48 (+ 3)
7. Otelul 30 14 4 12 50-50 46 (+ 1)
8. Unirea 30 12 6 12 26-25 42 (- 3)
9. Pandurii 30 12 5 13 23-28 41 (- 4)
10. Poli Iasi 30 10 10 10 33-34 40 (- 5)
11. FC Vaslui 30 10 10 10 34-41 40 (- 5)
12. U. Craiova 30 9 11 10 30-41 38 (- 7)
13. UTA Arad 30 9 8 13 22-34 35 (- 10)
14. FC Farul 30 7 12 11 28-31 33 (- 12)
15. Ceahlaul 30 8 5 17 23-44 29 (- 16)
16. FC Arges 30 5 7 18 20-40 22 (- 23)
17. National 30 4 6 20 20-48 18 (- 27)
18. Jiul 30 4 5 21 13-41 17 (- 28)
LIGA I
- ETAPA A 31-A
Programul meciurilor
Marti
UNIV. CRAIOVA - JIUL PETROSANI (ora 18 - National TV)
Arbitri: A. Bogaciu - N. Meghesan, Fl. Stanescu (S. Bogdan)
Observatori: V. Boit, I. Muresan - Timisoara
DINAMO BUCURESTI - CFR CLUJ (ora 20 - Kanal D)
Arbitri: S. Coltescu - A. Onita, C. Savu (V. Sandu)
Observatori: Gh. Nedelescu, N. Grigorescu
Miercuri:
FC FARUL - "POLI" TIMISOARA (ora 16 - Kanal D), UTA ARAD - PANDURII TG. JIU (ora 16,30 - Telesport), RAPID BUCURESTI - OTELUL GALATI (ora 18 - National TV), FC ARGES PITESTI - UNIREA URZICENI (ora 18), FC VASLUI - FC NATIONAL BUCURESTI (ora 18), STEAUA - CEAHLAUL P. NEAMT (ora 20,45 - Antena 1).
Joi:
GLORIA BISTRITA - POLITEHNICA IASI (ora 17,45 - Telesport).