Marti
POLI IASI - FC ARGES 1-0 (1-0)
Silvasan 28
Miercuri
UNIREA URZICENI - UTA 1-0 (1-0)
Mara 33
* Haciatrian (Unirea) eliminat in minutul 51
OTELUL - FC VASLUI 2-0 (1-0)
Nogo 26, Labukas 58
* Moraru (FC Vaslui) eliminat in minutul 69
PANDURII - JIUL 2-0 (1-0)
Fl. Stanga 5, Vintilescu 34
NATIONAL - "POLI" TIMISOARA 0-2 (0-1)
Canu 25, Caramian 54
CEAHLAUL - CRAIOVA 0-2 (0-1)
Fl. Costea 12, Dina 84
meciul FC FARUL - DINAMO urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Joi
CFR CLUJ - STEAUA
(ora 15,30 - Kanal D)
Arbitri: P. Sippel - W. Hofmann, H. Sather (S. Coltescu)
Observatori: Al. Boc, N. Grigorescu
GLORIA BISTRITA - RAPID
(ora 17 - National TV)
Arbitri: S. Corpodean - I. Popa, S. Caia (I. Serea)
Observatori: S. Satmari, M. Lica
CLASAMENT
1. Dinamo 27 21 5 1 54-16 68 (+26)
2. CFR Cluj 27 17 5 5 51-26 56 (+17)
3. Steaua 27 14 8 5 46-20 50 (+ 8)
4. Rapid 27 14 8 5 47-24 50 (+ 8)
5. Gloria 27 14 4 9 35-26 46 (+ 4)
6. "Poli" Tim. 28 12 7 9 28-23 43 (+ 1)
7. Otelul 28 13 4 11 45-46 43 (+ 1)
8. Unirea 28 12 5 11 25-23 41 (- 1)
9. Pandurii 28 12 5 11 23-25 41 (- 1)
10. Poli Iasi 28 10 9 9 33-30 39 (- 3)
11. FC Vaslui 28 10 9 9 32-38 39 (- 3)
12. Craiova 28 7 11 10 27-41 32 (- 10)
13. UTA Arad 28 7 8 13 19-33 29 (- 13)
14. FC Farul 27 6 10 11 25-29 28 (- 11)
15. Ceahlaul 28 7 5 16 20-41 26 (- 16)
16. FC Arges 28 5 6 17 19-35 21 (- 21)
17. National 28 4 6 18 19-45 18 (- 24)
18. Jiul 28 4 5 19 12-38 17 (- 22)
Etapa viitoare (a 29-a)
Sambata, 28 aprilie:
FC Vaslui - Unirea Urziceni
(ora 17,30 - Telesport),
Univ. Craiova - FC National
(ora 19 - Kanal D),
"Poli" Timisoara - Pandurii Tg. Jiu
(ora 20 - Telesport).
Duminica, 29 aprilie:
FC Arges - CFR Cluj
(ora 15,15 - National TV),
UTA Arad - Ceahlaul
(ora 15,45 - Telesport),
Jiul Petrosani - FC Farul (ora 17),
Dinamo - Gloria Bistrita
(ora 17 - Antena 1),
Steaua - Otelul Galati
(ora 20 - Kanal D).
Luni, 30 aprilie:
Rapid - Politehnica Iasi
(ora 20,15 - National TV).
Liga II - etapa XXVI
Rezultate inregistrate ieri in etapa a XXVI-a a ligii secunde
Seria I
CS Otopeni - FCM Bacau 1-1,
Chimia Brazi - FC Snagov 3-0,
Dunarea Giurgiu - Prefab 05 Modelu 4-3,
Sportul Studentesc - Delta Tulcea 1-1,
FC Brasov - Gloria Buzau 0-0,
CF Braila - Petrolul Ploiesti 1-1,
Forex Brasov - Dunarea Galati 2-0,
FCM Campina - FC Sacele 1-0,
FC Botosani - Cetate Suceava 1-1
Clasament:
1. Gloria Buzau 48,
2. Petrolul Ploiesti 46,
Seria a II-a
Politehnica II Timisoara - Auxerre Lugoj 1-4,
Unirea Dej - FC Caracal 1-1,
Dacia Mioveni - Building Vanju Mare 1-0,
FC Baia Mare - FC Targoviste 1-0,
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 1-0
Corvinul Hunedoara - CFR Timisoara 2-0, Gaz Metan Medias - FC Bihor 0-2,
IS Campia Turzii - CSM Ramnicu Valcea 0-0
Universitatea Cluj - FCM Resita 2-1,
Clasament:
1. "U" Cluj 54
2. Dacia Mioveni 46