Rezultate si marcatori
Vineri
JIUL PETROSANI - FC NATIONAL
2-0 (1-0)
Dulcea 22, Apetri 75
Sambata
UNIV. CRAIOVA - UNIREA URZICENI 0-0
FC VASLUI - CFR CLUJ 0-0
FC ARGES - GLORIA BISTRITA
2-0 (0-0)
Nastasie 84, C. Tanasa 88
STEAUA - POLITEHNICA IASI
1-0 (1-0)
V. Badea 10
Duminica
UTA ARAD - OTELUL GALATI
0-0 (0-0)
PANDURII TG. JIU - FC FARUL
0-0 (0-0)
"POLI" TIMISOARA - CEAHLAUL
0-0 (0-0)
*partida RAPID - DINAMO urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii.
CLASAMENT
1. Dinamo 26 20 5 1 50-15 65 (+23)
2. CFR Cluj 27 17 5 5 51-26 56 (+17)
3. Rapid 26 14 8 4 46-20 50 (+11)
4. Steaua 27 14 8 5 46-20 50 (+ 8)
5. Gloria 27 14 4 9 35-26 46 (+ 4)
6. Otelul 27 12 4 11 43-46 40 ( +1)
7. Vaslui 27 10 9 8 32-36 39 (- 3)
8. Unirea 27 11 5 11 24-23 38 (- 1)
9. "Poli" Tm. 26 10 7 9 24-23 37 (- 2)
10. "Poli" Iasi 27 9 9 9 31-30 36 (- 3)
11. Pandurii 26 10 5 11 20-25 35 (- 1)
12. Craiova 27 6 11 10 25-41 29 (- 13)
13. FC Farul 26 6 10 10 25-28 28 (- 11)
14. UTA Arad 27 7 8 12 19-32 29 (- 13)
15. Ceahlaul 26 7 5 14 20-37 26 (- 13)
16. FC Arges 27 5 6 16 19-34 21 (- 21)
17. National 27 4 6 17 19-43 18 (- 21)
18. Jiul 27 4 5 18 12-36 17 (- 22)
Etapa viitoare
(a 28-a)
Marti, 24 aprilie: Politehnica Iasi - FC Arges Pitesti (ora 19 - Telesport).
Miercuri, 25 aprilie: Unirea Urziceni - UTA Arad (ora 17 - Telesport), Otelul Galati - FC Vaslui (ora 17 - National TV), Pandurii Tg. Jiu - Jiul Petrosani (ora 17), FC National Bucuresti - "Poli" Timisoara (ora 19 - Telesport), Ceahlaul Piatra Neamt - Univ. Craiova (ora 19 - Kanal D), FC Farul Constanta - Dinamo Bucuresti (ora 20,45 - Antena 1).
Joi, 26 aprilie: CFR Cluj - Steaua Bucuresti (ora 15,30 - Kanal D), Gloria Bistrita - Rapid Bucuresti (ora 17 - National TV).
Liga a II-a -
etapa a 25-a
Seria I: FC Snagov - Dunarea Giurgiu 1-1, Gloria Buzau - CF Braila 0-0, Petrolul Ploiesti - Chimia Brazi 4-2, FC Brasov - CS Otopeni 1-1, Prefab Modelu - Sportul Studentesc 2-2, FC Sacele - Forex Brasov 1-0, Delta Tulcea - FCM Campina 2-0
Dunarea Galati - FC Botosani 1-0, Cetate Suceava - FCM Bacau 2-1. In clasament conduce Gloria Buzau, cu 47p, urmata de Petrolul Ploiesti, cu 45p, si CS Otopeni, cu 43p.
Seria a II-a: Auxerre Lugoj - Unirea Dej 1-1, FC Targoviste - Minerul Lupeni 0-0, Unirea Alba Iulia - Poli II Timisoara 0-2, FC Baia Mare - IS Campia Turzii 1-0, FC Caracal - Dacia Mioveni 0-2, FC Bihor - Corvinul Hunedoara 2-2, Building Vanju Mare - Gaz Metan Medias 0-3, CFR Timisoara - Universitatea Cluj 5-3, FCM Resita - CSM Ramnicu Valcea 3-1. In clasament conduce "U" Cluj, cu 51p, urmata de CSM Rm. Valcea, cu 45p, si Dacia Mioveni, cu 43p.