HANDBAL - Oltchim a dat din nou recital
În prima manșă a semifinalelor Cupei Cupelor, Oltchim Ramnicu Valcea a obținut o victorie categorică pe teren propriu, scor 36-23, in fața formației maghiare Ferencvaros Budapesta, luand o opțiune serioasă pentru calificarea in ultimul act al competiției. În Challenge Cup, "U" Jolidon Cluj a intalnit acasă pe RK Tresnjevka Zagreb (Croația), pe care a invins-o cu 32-30. Meciurile retur se vor disputa la sfarșitul săptămanii viitoare. FORMULA 1 - Massa pleacă din pole-position
Brazilianul Felipe Massa (Ferrari) va ocupa prima poziție pe grila de start a Marelui Premiu al statului Bahrain, a treia etapă a Campionatului Mondial, care are loc astăzi, pe circuitul de la Sakhir. Pilotul echipei Ferrari, aflat la al 5-lea pole-position din carieră, a dominat calificările de ieri, fiind urmat de britanicul Lewis Hamilton (McLaren), finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari) și de spaniolul Fernando Alonso (McLaren). GIMNASTICÅ - Răzvan Șelariu, campion absolut
Concursul individual compus masculin desfășurat in prima zi a Internaționalelor Romaniei, de la Ploiești, a fost caștigat de Răzvan Șelariu, urmat de francezul Hamilton Sabot și de Flavius Koczi. Cea mai mare notă, 16,750, a fost obținută de Marian Drăgulescu, la sărituri. Componenții lotului național au comis destule greșeli, in special la bară, antrenorul Dan Grecu arătandu-se nemulțumit in perspectiva CE de la Amsterdam (26-29 aprilie).