Programul meciurilor
u Joi
UTA - POLITEHNICA IASI 0-0
PANDURII - CEAHLAUL 1-0 (1-0)
Pacurar 23
* meciul FC NATIONAL - FC FARUL CONSTANTA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
u Vineri
JIUL PETROSANI - UNIREA URZICENI (ora 14,45 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - M. Savaniu, S. Caia (Ed. Constantinescu)
Observatori: V. Boit, A. Huzu
FC VASLUI - GLORIA BISTRITA
(ora 17 - Telesport)
Arbitri: M. Bocaneala - I. Popa, C. Savu (M. Ene)
Observatori: P. Costas, D. Lazarescu
"POLI" TIMISOARA - OTELUL GALATI (ora 20 - National TV)
Arbitri: St. Erdei - C. Fecioru, C. Florescu (O. Trandu)
Observatori: M. Dancu, M. Lica
UNIV. CRAIOVA - CFR CLUJ
(ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: Al. Tudor - O. Sovre, N. Meghesan (V. Berbecaru)
Observatori: R. Pascu, Ioan Muresan
u Sambata
FC ARGES - RAPID BUCURESTI
(ora 17 - National TV)
Arbitri: S. Coltescu - Cr. Nica, Cl. Tripa (T. Craciunescu)
Observatori: Fl. Gatejeanu, D. Petrescu
STEAUA - DINAMO (ora 19 - Kanal D)
Arbitri: Vl. Hrinak - M. Palusak, R. Kubica (T. Lajos)
Observatori: D. Neagu, N. Grigorescu
CLASAMENT
1. Dinamo 24 18 5 1 44-12 59 (+20)
2. CFR Cluj 24 15 4 5 45-26 49 (+13)
3. Steaua 24 13 8 3 43-14 47 (+11)
4. Rapid 24 12 8 4 42-18 44 (+ 5)
5. Gloria 24 13 4 7 31-21 43 (+ 4)
6. Otelul 24 11 3 10 38-43 36 ( 0)
7. FC Vaslui 24 9 8 7 29-32 35 (- 1)
8. "Poli" Tm. 24 9 7 8 23-21 34 (- 2)
9. Poli Iasi 25 8 9 8 29-29 33 (- 3)
10. Pandurii 25 9 5 11 19-25 32 (- 4)
11. Unirea 24 9 4 11 21-23 31 (- 5)
12. FC Farul 24 6 10 8 24-24 28 (- 8)
13. U Craiova 24 6 10 8 24-36 28 (- 8)
14. UTA 25 7 7 11 18-26 28 (-11)
15. Ceahlaul 25 6 5 14 19-37 23 (-13)
16. FC Arges 24 4 6 14 15-30 18 (-18)
17. National 24 3 6 15 17-40 15 (-18)
18. Jiul 24 3 5 16 10-34 14 (-19)
Etapa viitoare
(a 26-a)
Vineri, 13 aprilie
Unirea Urziceni - "Poli" Timisoara
(ora 16,15 - Telesport),
FC National Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu (ora 19 - Telesport).
Sambata, 14 aprilie
Gloria Bistrita - Steaua Bucuresti
(ora 15,30 - Kanal D),
CFR Cluj - UTA Arad
(ora 15,30 - Telesport),
Otelul Galati - Univ. Craiova
(ora 17 - National TV),
FC Farul Constanta - Rapid Bucuresti (ora 20,45 - Antena 1).
Duminica, 15 aprilie
Dinamo Bucuresti - FC Arges Pitesti
(ora 18 - National TV),
Politehnica Iasi - FC Vaslui
(ora 20 - Kanal D),
Ceahlaul Piatra Neamt - Jiul Petrosani (ora 20,45 - Telesport).