Chelsea i-a rezervat Valenciei, pentru meciul din sferturile Ligii Campionilor, un vestiar cu doar trei dusuri si o oglinda.

Cea mai impresionanta echipa a optimilor Ligii Campionilor, AS Roma, care i-a administrat lui Lyon prima infringere acasa dupa 18 meciuri (2-0), joaca primul sau sfert de finala dupa o intrerupere de 23 de ani. Medicii au facut eforturi disperate sa-l recupereze pe Cristi Chivu, iar internationalul roman a fost folosit simbata, impotriva lui AC Milan (1-1), primele sale minute dupa accidentarea la nas, astfel ca este apt sa evolueze si azi, impotriva lui Manchester United. De altfel, antrenorul Luciano Spalletti nu are probleme in alcatuirea primului unsprezece si chiar isi permite sa-l lase pe David Pizzaro pe banca, urmind sa-l foloseasca in locul sau pe Simone Perrotta. Manchester este insa o forta care are sapte victorii consecutive in prima liga engleza si, chiar daca Alex Fergusson nu va risca sa-l foloseasca pe Louis Saha, are destui jucatori ofensivi la dispozitie care sa-i puna la munca pe Mexes, Chivu si portarul Doni. Numele lui Chivu este legat si de celalalt meci al serii, Chelsea - Valencia, presedintele ibericilor, Juan Bautista Soler, confirmind interesul pentru roman: „Este unul dintre cei mai importanti fundasi centrali din Europa, iar noi sintem interesati sa avem cei mai buni jucatori". In ceea ce priveste jocul de pe Stamford Bridge, el a inceput din vestiare, Valenciei fiindu-i rezervat un spatiu cu doar trei dusuri si o oglinda pentru toti jucatorii. In schimb, gazdele beneficiaza de un vestiar de trei ori mai mare, dotat cu bar si dusuri „stratosferice".

Program

AS Roma - Manchester United (in direct la PRO TV) Chelsea - Valencia Partidele vor incepe la ora 21.45.