Programul meciurilor
Sambata
GLORIA BISTRITA - UTA ARAD
(ora 15,30 - National TV)
Arbitri: S. Corpodean - D. Mudura, B. Szoke (St. Erdei)
Observatori: M. C. Ionescu, Gh Moise
POLITEHNICA IASI - UNIV. CRAIOVA (ora 16 - Kanal D)
Arbitri: Cr. Balaj - I. Onicas, H. Bochis (D. Deca)
Observatori: S. Satmari, A. Huzu
OTELUL GALATI - JIUL PETROSANI (ora 16,30)
Arbitri: M. Avram - I. Popa, M. Iliescu (A. Bogaciu)
Observatori: O. Goga, C. Sorescu
DINAMO BUCURESTI - FC VASLUI (ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: M. Draganescu - Ad. Vidan, O. Sovre (R. Dumitru)
Observatori: Ad. Ionescu, D. D. Craciun
Duminica
UNIREA URZICENI - PANDURII TG. JIU (ora 14,45 - Telesport)
Arbitri: V. Sandu - M. Nagy, I. Cojocaru (M. Ianovschi)
Observatori: D. Neagu, C. Stefan
CFR CLUJ - "POLI" TIMISOARA
(ora 16 - National TV)
Arbitri: A. Constantin - Cr. Nica, A. Onita (V. Berbecaru)
Observatori: Al. Boc, D. Lazarescu
RAPID BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI (ora 20 - Kanal D)
Arbitri: L. Michel - R. Slysko, T. Mokos (Al. Deaconu)
Observatori: D. Mihalache, N. Grigorescu
FC FARUL CONSTANTA - FC ARGES (ora 20,45 - Telesport)
Arbitri: M. Martis - N. Marodin, I. Radu (S. Bogdan)
Observatori: Val. Alexandru, Fl. Prunea
* partida CEAHLAUL PIATRA NEAMT - FC NATIONAL urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
CLASAMENT
1. Dinamo 23 18 4 1 44-12 58 (+22)
2. CFR Cluj 23 14 4 5 43-25 46 (+13)
3. Steaua 23 12 8 3 40-12 44 (+ 8)
4. Rapid 23 12 8 3 40-15 44 (+ 8)
5. Gloria 23 12 4 7 30-21 40 (+ 4)
6. "Poli" Tm 23 9 7 7 22-19 34 (- 2)
7. FC Vaslui 23 9 7 7 29-32 34 (- 2)
8. Otelul 23 10 3 10 36-42 33 ( 0)
9. Poli Iasi 23 8 7 8 28-28 31 (- 2)
10. Pandurii 23 8 5 10 18-24 29 (- 4)
11. Unirea 23 8 4 11 20-23 28 (- 5)
12. FC Farul 23 6 9 8 23-23 27 (- 6)
13. UTA 23 7 6 10 18-25 27 (- 9)
14. U. Craiova 23 6 9 8 23-35 27 (- 9)
15. Ceahlaul 23 6 4 13 18-35 22 (- 11)
16. FC Arges 23 4 5 14 14-29 17 (- 19)
17. National 23 3 5 15 16-39 14 (- 19)
18. Jiul 23 3 5 15 9-32 14 (- 19)
Bayern - Schalke la Sport Klub
Derby-ul din germania, Bayern München - Schalke 04 (locul 4 contra liderului din 1.Bundesliga), va putea fi urmarit in aceasta dupa-amiaza, de la ora 16,30, in exclusivitate pentru Romania la Sport Klub. Postul respectiv mai propune in acest week-end si alte transmisii in direct de mare interes, dupa urmatorul program: Bayern - Schalke (1.Bundesliga - ora 16,30), Lorient - Olympique Marseille (Ligue 1 - ora 18,15) - ambele sambata; Ajax Amsterdam - Heracles Almelo (Eredivisie - ora 15,30), Hamburger SV - WfL Wolfsburg (1.Bundesliga - ora 18), RC Lens - Paris Saint-Germain (Ligue 1 - ora 22) - toate duminica. Tot duminica, de la ora 20, va fi transmisa si finala ATP Masters de la Miami. (MIG)