"Este vorba despre o incercare de manevra politica pe care noi nu o dorim, implicarea premierului intr-un asa-zis dosar, unde, deocamdata, nu s-a gasit vinovatul. Si daca tot se cauta vinovatul, poate fi cautat o saptamana, o luna, timp in care o anumita comisie poate propune suspendarea si presedintele poate aproba suspendarea", a aratat Voiculescu, amintind un caz asemanator, cel al fostului ministru al Apararii, Teodor Atanasiu.
Voiculescu a mai spus ca aceasta actiune "nu ar face decat sa adanceasca si mai mult criza politica si ar fi dovada finala si clara ca se urmaresc neaparat debarcarea premierului si incercarea de numire a domnului Stolojan in locul sau".
Liderul PC a refuzat sa dea mai multe detalii cu privire la aceasta posibila actiune de suspendare a premierului si a precizat ca informatiile nu le are din ziare.
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Gabi Tamaș a câștigat Survivor 2026, la finalul unei ultime ediții care a...
Sursa: kudika.ro