Rezultate si marcatori
• Vineri
OTELUL GALATI - UNIREA URZICENI 3-2 (0-0)
M. Baciu 46, E. Jula 72p,
G. Paraschiv 82 / D. Munteanu 52p,
Cr. Constantin 64
* E. Nicu (Unirea) a fost eliminat in minutul 5
POLITEHNICA IASI - FC NATIONAL 1-1 (1-1)
Bernard 33 / O. Chihaia 39
* Papura (FC National) a fost eliminat in minutul 80
• Sambata
FC ARGES PITESTI - UNIV.
CRAIOVA 0-0
CFR CLUJ - CEAHLAUL PIATRA NEAMT 1-1 (0-0)
Galiassi 63 / M. Ilie 86p
* Jula (CFR) a fost eliminat in minutul 44
FC FARUL CONSTANTA - FC VASLUI 1-1 (1-0)
Gurita 40 / Sabou 73
* Mardare (FC Vaslui) a fost eliminat in minutul 78
• Duminica
GLORIA BISTRITA - PANDURII TG. JIU 2-0 (2-0)
G. Muresan 15, D. Zaharia 21
* Sg. Costea (Gloria) a fost eliminat in minutul 23
STEAUA BUCURESTI - UTA ARAD 0-0
* Radoi (Steaua) a fost eliminat in minutul 58; D. Chirita (UTA) a fost eliminat in minutul 87
- meciul s-a jucat la Oradea
RAPID BUCURESTI - "POLI" TIMISOARA 2-0 (1-0)
Badoi 22p, Zicu 60
* Art. Karamian ("Poli") a fost eliminat in minutul 90
- meciul s-a jucat la Craiova
- Partida DINAMO - JIUL urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii.
CLASAMENT
1. Dinamo 19 17 1 1 41-10 52 (+22)
2. Steaua 20 11 7 2 37-10 40 (+ 7)
3. Rapid 20 11 6 3 35-14 39 (+ 6)
4. CFR Cluj 20 11 4 5 39-25 37 (+ 7)
5. Gloria 20 10 3 7 26-19 33 ( 0)
6. "Poli" Tim. 20 9 5 6 20-16 32 (+ 2)
7. Otelul 20 9 3 8 27-34 30 ( 0)
8. FC Vaslui 20 8 5 7 26-30 29 (- 1)
9. UTA Arad 20 7 4 9 17-20 25 (- 5)
10. Poli Iasi 20 6 7 7 23-27 25 (- 5)
11. Univ. Cr. 20 6 7 7 22-33 25 (- 5)
12. Pandurii 20 6 5 9 15-22 23 (- 4)
13. FC Farul 20 5 7 8 21-22 22 (- 8)
14. Unirea 20 6 4 10 16-22 22 (- 5)
15. Ceahlaul 20 5 3 12 14-30 18 (- 9)
16. FC Arg. 20 4 3 13 13-26 15 (- 18)
17. Jiul 19 3 5 11 9-24 14 (- 13)
18. National 20 3 5 12 14-31 14 (- 13)
Etapa viitoare (a 21-a)
•Vineri, 2 martie: Jiul Petrosani - Gloria Bistrita (ora 15,30 - Telesport).
• Sambata, 3 martie: Unirea Urziceni - FC Farul (ora 15 - National TV), FC National - CFR Cluj (ora 15,30 - Kanal D), UTA Arad - FC Arges (ora 15,30), Univ. Craiova - Rapid (ora 20,45 - Antena 1).
• Duminica, 4 martie: Pandurii Tg. Jiu - Politehnica Iasi (ora 14 - Telesport), FC Vaslui - Steaua (ora 15,30 - National TV), "Poli" Timisoara - Dinamo (ora 20 - Kanal D), Ceahlaul - Otelul Galati (ora 20,45 - Telesport).