Programul meciurilor
Vineri
OTELUL GALATI - UNIREA URZICENI 3-2 (0-0)
M. Baciu 46, E. Jula 72p, G. Paraschiv 82/D. Munteanu 52p, Cr. Constantin 64
* E. Nicu (Unirea) a fost eliminat in minutul 5
Partida: POLITEHNICA IASI - FC NATIONAL urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea editiei.
SÅmbAtA
FC ARGES PITESTI - UNIV. CRAIOVA (ora 14 - Telesport)
Arbitri: Al. Deaconu - N. Marodin, C. Savu (A. Ionita)
Observatori: Val. Alexandru, Fl. Prunea
CFR CLUJ - CEAHLAUL PIATRA NEAMT (ora 14 - National TV)
Arbitri: Al. Tudor - M. Savaniu, Cr. Nica (M. Draganescu)
Observatori: S. Satmari, A. Huzu
FC FARUL CONSTANTA - FC VASLUI (ora 16 - Kanal D)
Arbitri: S. Corpodean - M. Nagy, I. Onicas (M. Bocaneala)
Observatori: D. Mihalache, D. Petrescu
DuminicA
GLORIA BISTRITA - PANDURII TG. JIU (ora 13 - Telesport)
Arbitri: Cr. Balaj - O. Sovre, S. Caia (O. Trandu)
Observatori: V. Boit, D. D. Craciun
STEAUA BUCURESTI - UTA ARAD (ora 14 - National TV)*
* se joaca la Oradea
Arbitri: L. Dan - N. Meghesan, S. Gheorghe (T. Lajos)
Observatori: Al. Boc, N. Grigorescu
RAPID BUCURESTI - "POLI" TIMISOARA (ora 20 - Kanal D)*
* se joaca la Craiova
Arbitri: S. Coltescu - I. Popa, D. Iliescu (I. Serea)
Observatori: Gh. Nedelescu, D. Lazarescu
Luni
DINAMO BUCURESTI - JIUL PETROSANI (ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: V. Berbecaru - A. Onita, Irina Mart (T. Craciunescu)
Observatori: D. Neagu, G. Ionescu
CLASAMENT
1. Dinamo 19 17 1 1 41-10 52 (+22)
2. Steaua 19 11 6 2 37-10 39 (+ 9)
3. Rapid 19 10 6 3 33-14 36 (+ 6)
4. CFR Cluj 19 11 3 5 38-24 36 (+ 9)
5. "Poli" Tim. 19 9 5 5 20-14 32 (+ 2)
6. Gloria 19 9 3 7 24-19 30 ( 0)
7. Otelul 20 9 3 8 27-34 30 ( 0)
8. FC Vaslui 19 8 4 7 25-29 28 (- 2)
9. UTA 19 7 3 9 17-20 24 (- 6)
10. Poli Iasi 19 6 6 7 22-26 24 (- 3)
11. U Craiova 19 6 6 7 22-33 24 (- 6)
12. Pandurii 19 6 5 8 15-20 23 (- 4)
13. Unirea Urz 20 6 4 10 16-22 22 (- 5)
14. FC Farul 19 5 6 8 20-21 21 (- 6)
15. Ceahlaul 19 5 2 12 13-29 17 (- 10)
16. FC Arges 19 4 2 13 13-26 14 (- 16)
17. Jiul 19 3 5 11 9-24 14 (- 13)
18. FC Nat. 19 3 4 12 13-30 13 (- 14)