Dinamo s-a impus cu 3-0 in fata formatiei din liga a treia portugheza Uniao Rio Maior.

Dupa victoria de debut din turneul din Portugalia, 1-0 cu Leiria, dinamovistii s-au dezlantuit joi seara in fata formatiei din liga a treia portugheza Uniao Rio Maior. „Ciinii" s-au impus cu 3-0, francezul Mendy reusind dubla, in minutele 15 si 55. Ultimul gol al partidei i-a apartinut portughezului Beta, care a marcat in propria poarta, cu sapte minute inainte de final. Prezent in cantonament, actionarul Cristi Borcea si-a exprimat regretul accidentarii lui Vranjkovici, bosniacul urmind sa stea pe banca aproximativ doua luni. „Vranjkovici se anunta unul dintre cei mai buni dinamovisti. Ni l-am dorit enorm, am negociat zile intregi si ni l-a rupt un coreean, venit in probe la noi. Ala, Cho, ne-a distrus", sustine Cristi Borcea, care l-a transferat pe bosniac de la Pandurii Tirgu-Jiu contra sumei de 350.000 de euro, plus pe mijlocasul Alexandru Pacurar, a carui cota de transfer este de 250.000 de euro. La revenirea in tara, bosniacul va face un RMN.